נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

דייויד גורדון גרין, פיטר בוגדנוביץ, ג'ו דנטה, ג'יימס פרנקו, ופאטי אקין הם רק כמה מהיוצרים שיציגו את סרטיהם החדשים בפסטיבל ונציה הקרוב שיפתח ב-27 באוגוסט. כך הודיעה הנהלת הפסטיבל שפירסמה בסוף השבוע את רשימת המשתתפים במסגרות הרשמיות של פסטיבל הקולנוע הוותיק ביותר בעולם.

בתחרות הרשמית של הפסטיבל יתמודדו 20 סרטים, וביניהם סרטים חדשים של הבמאי הגרמני-טורקי פאטי אקין ("עם הראש בקיר", "בקצה גן עדן"), הבמאי השבדי רוי אנדרסון ("סיפור אהבה שבדי"), הרוסי אנדריי קונצ'לובסקי ("רכבת אל החופש") והבמאים האמריקאים אבל פרארה ("חג מולד לבן"), דייוויד גורדון גרין ("פיינאפל אקספרס") וג'ושוע אופנהיימר ("מעשה בהרג"). לצדם יתמודד גם הסרט "בירדמן" בבימויו של אלחנדרו גונזלס איניאריטו ("בבל"), שנבחר להיות סרט הפתיחה של הפסטיבל.

מחוץ לתחרות, במסגרת הבחירה הרשמית של הפסטיבל, יוצגו בין היתר, סרטים חדשים של פיטר בוגדנוביץ, בארי לוינסון, ליסה צולודנקו, ג'ו דנטה, אולריך זיידל ולארס פון טרייר (שיציג את גרסת הבמאי הלא מצונזרת של החלק השני של "נימפומנית").

שני פרויקטים של הבמאי הישראלי עמוס גיתאי יוצגו במסגרת הבחירה הרשמית של הפסטיבל, מחוץ לתחרות: סרטו החדש באורך מלא "צילי", המבוסס על הנובלה של אהרן אפלפלד "הכותונת והפסים", וכן סרט קצר שביים לסרט " “Words With Gods,”",  לצדם של הבמאים אמיר קוסטוריצה, מירה נאיר, ורוויק תורנטון וגיירמו אריאגה. סרט זה הוא הראשון מבין ארבעה סרטים בפרויקט הקולנועי "Heartbeat of the World" שבו במאים נבחרים מרחבי העולם הוזמנו ליצור סרטים בנושאים משותפים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ