פנלופה קרוז חזרה בה מהגינוי לישראל

"איני מומחית לנושא ואני מודעת למורכבות המצב, אני רק מקווה להפסקת אש ושלום", מסרה השחקנית הספרדייה בהבהרה למכתב הגינוי שפירסמה עם השחקן חווייר בארדם והבמאי פדרו אלמודובר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

השחקנית פנלופה קרוז פירסמה אתמול הבהרה למכתב הפתוח שעליו חתמה לצד בעלה השחקן חווייר בארדם והבמאי פדרו אלמודובר, ובו גינו את ישראל וקראו לשים קץ לרצח העם שמבצע צבא הכיבוש הישראלי ברצועת עזה. כצפוי, גרר המכתב שגינה את ישראל תגובות חריפות רבות.

"אינני רוצה שיבינו אותי לא נכון בנושא החשוב הזה", אמרה קרוז ("ויקי, כריסטינה, ברצלונה", "ארץ קשוחה"), לפי פרסום באתר "דדליין הוליווד". "אינני מומחית בנושא ואני מודעת למורכבות שלו. תקוותי היחידה, והכוונה שלי בחתימה על המכתב הקבוצתי, היתה ששלום ישרור בישראל ובעזה גם יחד. אני מקווה שהצדדים יוכלו להגיע להסכמה על הפסקת אש ושלא יהיו יותר קורבנות תמימים משני צדי הגבול. אני מקווה לאחדות ולשלום... אני מאמינה בציוויליזציה המסוגלת לאזור אומץ כדי ליצור עולם שבו בני אדם יוכלו לחיות זה לצד זה".

קרוז. מאמינה בציוויליזציהצילום: AP

מכתבם של אנשי הקולנוע הספרדיים שפורסם ביום שלישי באינטרנט נכתב בשפה בוטה, ולצד הקריאה ל"צבא הכיבוש הישראלי" לצאת מעזה ולהפסיק את רצח העם, קראו החותמים לאיחוד האירופי לגנות את ישראל על המתקפה שלה נגד הפלסטינים בעזה. כמו כן קראו החתומים על המכתב לישראל לשים קץ למצור הממושך המוטל על הרצועה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ