אמנים ואנשי רוח בסרטון למען הפלסטינים

בריאן אינו, רוג'ר ווטרס, ג'ונתן דמי, נעמי קליין ואחרים השתתפו בסרטון שהפיק הארגון "חופש לפלסטין" ובו הם אוחזים שלטים עם שמות האזרחים הפלסטינים שנהרגו בעזה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

קבוצה של אמנים, אנשי רוח ומפורסמים אחרים מופיעים בסרטון וידיאו התומך בזכויות האדם של הפלסטינים ברצועת עזה. בסרטון, שהפיק הארגון "חופש לפלסטין" ושמופץ באינטרנט החל מהשבוע שעבר, נושא כל אחד מהם שלט שעליו מופיעים שמו וגילו של אחד הפלסטינים שנהרגו עד כה במלחמה בעזה.

רשימת המשתתפים בסרטון כוללת בין היתר את ג'ונתן דמי, גלוריה סטיינם, טוני קושנר, בריאן אינו, רוג'ר ווטרס, מירה נאיר, נעמי קליין, צ'אק די ואחרים. הסרטון הועלה ליו-טיוב ביום שני שעבר (28 ביולי) ועד כה רשם יותר מ-166 אלף צפיות.

"החזקת עזה תחת מצור של שבע שנים גרמה רק להתגברות הסבל, ולא לשלום", אומרת הקריינות בתחילת הסרטון. "האמהות והאבות, הבנים והבנות שנהרגו אינם רק מספרים. הם אינם דמויות במשחק וידיאו. אין לחגוג את מותם. לכל אחד מהם יש שם, גיל, סיפור". מיד לאחר מכן מופיעה שרשרת ארוכה של תמונות סטילס, ובהם מפורסמים ואנשים אחרים אוחזים בשלטים הנושאים את שמותיהם וגילם של מקצת מההרוגים הפלסטינאים.

"הסרטון הוא ראשון מסוגו ונועד להביע תמיכה בחופש שוויון וצדק לפלסטין", נכתב באתר הארגון "חופש לפלסטין".  "בזמן שישראל ממשיכה במתקפה שלה נגד רצועת עזה הכבושה והמכותרת, ולאחר שהרגה יותר מ-1,000 פלסטינאים, רובם אזרחים, מאז 7 ביולי, מספר הולך וגדל של אזרחי העולם בעלי מצפון מרגישים צורך לצאת נגד ההתקפה הבלתי מידתית של ישראל על העם הפלסטיני. בנוסף למשתתפי הסרטון, מספר גדל והולך של סלבריטיז יצאו ברשתות החברתיות נגד הזוועות שאנו רואים בעזה.

"אנו רוצים לספק במה לרשימה ההולכת ומתארכת של אנשים בולטים, המתקוממים נגד האלימות הברוטלית של ישראל נגד האוכלוסיה האזרחית בעזה", אמרה רבקה וילקומרסון, המנכלית של הארגון Jewish Voice for Peace (JVP), שהיה שותף להפקת הסרטון. "המסר שלנו הוא שהבטחת החירות והצדק לפלסטינאים היא הדרך היחידה לשלום מתמשך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ