תיאטרון טריסייקל מסרב לארח את פסטיבל הקולנוע היהודי הבריטי

התיאטרון, שאירח את הפסטיבל בשמונה השנים האחרונות, מסרב לארח אותו השנה בשל התמיכה הכספית של ממשלת ישראל

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

תיאטרון "Tricycle" בלונדון, שאירח בשמונה השנים האחרונות את פסטיבל הקולנוע היהודי הבריטי, מסרב לארח אותו השנה מכיוון שהאירוע מתקיים בתמיכת ממשלת ישראל. כך פורסם היום ב"הפינגטון פוסט" בריטניה. בפסטיבל שאמור היה להתקיים בנובמבר, אמורים היו להקרין 26 סרטים.

המנהלת האמנותית של תיאטרון הטריסייקל, אינדהו רובסינגהם, אמרה כי התיאטרון הציע לארח את הפסטיבל ולהוסיף לו עוד מימון, בתנאי שהתמיכה של משרד החוץ הישראלי תבוטל.

מתוך "למלא את החלל", שהשתתף בפסטיבל בשנה שעברהצילום: ורד אדיר

"הפסטיבל מקבל תמיכה כספית מהשגרירות הישראלית, ובהתחשב במצב הנוכחי של הסכסוך בישראל ובעזה, אנו חשים כי אין זה ראוי לקבל תמיכה כספית מכל גוף ממשלתי שמעורב בסכסוך הזה", אמרה רובסינגהם ל"ג'ואיש כרוניקל".

לדברי רובסינגהם, התיאטרון מעוניין שהפסטיבל יתקיים בתחומו ולכן הציע לספק לו מקור מימון חלופי, אבל מארגני הפסטיבל סירבו להצעה.

מנכ"לית פסטיבל הסרטים היהודי הבריטי (UKJFF), ג'ודי אירונסייד, ציינה בהצהרה מטעמה כי תיאטרון הטריסייקל אמר לפסטיבל כי "הם אינם יכולים שיקשרו ביניהם לבין פסטיבל המקושר עם השגרירות הישראלית בבריטניה. העובדה שתיאטרון הטרייסיקל הראה כי הוא אינו מוכן לשתף פעולה עם פסטיבל תרבות שהוא בבירור א-פוליטי היא מצערת במיוחד. הם העדיפו חרם על פני התחייבות משמעותית – פגיעה קשה בחגיגה של תרבות יהודית, שהיא כמובן מחוברת באופן מהותי למדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ