שני סרטים מישראל יוקרנו בפסטיבל טורונטו

"מיתה טובה" ו"גט" יוקרנו במסגרת המוקדשת לקולנוע בינלאומי עכשווי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

שני סרטים מישראל יוקרנו השנה בפסטיבל טורונטו – "מיתה טובה" של טל גרניט ושרון מימון ו"גט" של רונית ושלומי אלקבץ, שיוקרנו במסגרת המוקדשת לקולנוע בינלאומי עכשווי. הקרנת הבכורה העולמית של "מיתה טובה" תתקיים בפסטיבל ונציה הקרוב (סוף אוגוסט).

ההודעה על קבלתו של "מיתה טובה" לפסטיבל טורונטו הגיעה שעות ספורות לאחר שנודע כי הסרט מחזיק במספר המועמדויות הגבוה ביותר לפרסי אופיר השנה – הוא מועמד לפרס ב-14 קטגוריות. הסרט, בכיכובם של זאב רווח, לבנה פינקלשטיין, עליזה רוזן, אילן דר ורפי תבור, הוא דרמה קומית על קבוצת חברים המתגוררת בדיור מוגן בירושלים ובונה מכשיר להמתת חסד עצמית, במטרה לעזור לאחד מחבריהם לסיים את חייו בכבוד. כשהשמועה בדבר ההמצאה עוברת מפה לאוזן, בקשות נוספות לעזרה מגיעות אל דלתם. הסרט הופק ע"י פאי סרטים, תותים הפקות וסרטי יונייטד קינג בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, רשת ויס.

מתוך "מיתה טובה"צילום: טובי הוכשטיין

"גט", הסרט השלישי בטרילוגיה הקולנועית של רונית ושלומי אלקבץ, כבר הוצג בבכורה עולמית בפסטיבל קאן במסגרת "שבועיים של הבמאים". הסרט, שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים (לצדו של "פרינסס"), ממשיך לעקוב אחר קורותיה של גיבורת הטרילוגיה ויויאן אמסלם, המבקשת הפעם להתגרש מבעלה, אך זה מסרב לתת לה גט.

פסטיבל טורונטו ייפתח ב-4 בספטמבר. זהו אחד מפסטיבלי הקולנוע היוקרתיים והחשובים בעולם, אף כי אינו פסטיבל תחרותי כמו אלה של קאן וונציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ