התיאטרון הלונדוני שסירב לארח את פסטיבל הסרטים היהודי חזר בו

בעקבות המבצע בעזה הודיע תיאטרון הטרייסיקל בלונדון כי הוא מסרב לארח את הפסטיבל השנה מכיוון שהוא זוכה לתמיכת ממשלת ישראל, אך אתמול חזר בו מהתנגדותו. עם זאת, הפסטיבל של השנה, שנועד לנובמבר, לא יתקיים במקום

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

תיאטרון הטרייסיקל הלונדוני חזר בו מסירובו לארח את פסטיבל הסרטים היהודי — כך עולה מהצהרה משותפת שפירסמו אתמול (שישי) שני הגופים. "לאחר דיונים ממושכים שקיימו שני הצדדים", נכתב בהצהרה, "חזר בו הטרייסיקל מהתנגדותו והזמין את פסטיבל הסרטים היהודי (לחזור ולהתארח בו) באותם התנאים שהיו נהוגים בשנים קודמות, ללא כל מגבלות על המימון משגרירות ישראל בלונדון".

לפני פחות משבועיים הודיע התיאטרון הלונדוני, שאירח בשמונה השנים האחרונות את פסטיבל הסרטים היהודי בבריטניה, כי הוא מסרב לארח אותו השנה מכיוון שהאירוע מתקיים בתמיכת ממשלת ישראל. התיאטרון הציע לארח את הפסטיבל בתחומו רק אם יוותר על תמיכת השגרירות הישראלית, והציע לו מימון חלופי במקום זאת. "בהתחשב במצב הנוכחי של הסכסוך בישראל ובעזה, אנו חשים כי אין זה ראוי לקבל תמיכה כספית מכל גוף ממשלתי שמעורב בסכסוך הזה", אמרה אז המנהלת האמנותית של תיאטרון הטריסייקל, אינדהו רובסינגהם.

עוד נכתב כי שני הצדדים סיכמו לעבוד יחד כדי לבנות מחדש את היחסים ביניהם, ואף כי השנה הפסטיבל כבר לא יספיק להתקיים בטרייסיקל, "אנו מקווים להתחיל את התהליך של בניית האמון והביטחון מחדש מתוך כוונה לקיים את האירועים בעתיד", לשון ההצהרה. פסטיבל הסרטים אמור היה להתקיים השנה בנובמבר ולהקרין 26 סרטים בנושאים יהודיים. בהצהרה המשותפת נכתב כי שני הגופים "מקווים מעומק לבנו כי מי שמחזיקים בדעות מנוגדות בנוגע לאירועי השבועות האחרונים יילכו בעקבותינו ויכירו בכך שדיאלוג, פיוס ומחויבות יכולים לגשר על פני מחלוקות ולהבטיח מגוון תרבותי בקהילות השונות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ