גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בשנת 1983, שש שנים אחרי "גבעת חלפון אינה עונה", היו אמורים גיבורי הסרט להיפגש שוב. הפעם לא בדיוק בזמן שירות מילואים, אלא במהלך חופשה שהשתבשה קשות, ומוסווה כשירות מילואים. הפרטים הללו נחשפו אתמול בעמוד הפייסבוק של היוצר והשחקן המנוח, שעדיין פעיל - אסי דיין. לעמוד של דיין הועלו שני דפים מצהיבים, מודפסים במכונת כתיבה ישנה, ועליהם תקציר סרט ההמשך ל"גבעת חלפון אינה עונה", שאמור היה להיקרא "מלון חלפון".

מאז יצא ב-1976, קנה לו "גבעת חלפון" מעמד מיתי ישראלי, המתבטא ברפליקות שלמות השגורות על הלשון ובשידור חוזר מסורתי בכל יום עצמאות. שש שנים אחרי שיצא הסרט חיבר דיין, במאי הסרט שגם כתב אותו יחד עם נפתלי אלטר, סינופסיס לסרט המשך. מסיבות שונות, הפקת הסרט בו כיכבה שלישיית "הגשש החיוור", לא יצאה לפועל והסרט נגנז.

אמש התפרסמו דפי הסינופסיס בחשבון הפייסבוק של דיין. על פי התסריט של "מלון חלפון", גברי הוא מתקין אנטנות, נשוי ואב לילד, והוא גם שכנו של שייקה, שנשוי בשנית ולו ארבעה ילדים. פולי הוא אלמן, סוכן למוצרי תינוקות וילדים המתעב ילדים, וממתין ליד מיטת חוליו של אבי אשתו העשיר. כשזה נפטר, הוא מוריש לו מלון בטבריה, המסובך בחובות. השלושה מתאחדים לאחר ששייקה וגברי מתכננים חופשת גברים באיצטלה של צו מילואים, ובמקום להגיע לאילת הם מגיעים לטבריה. שם הם מגוייסים לסייע לפולי להפעיל את המלון, תוך שהם עובדים בכל תפקידי הצוות, מחדרניות ועד לנערי המעלית ומדריכי הטיולים. כשהניסיון כושל הם הופכים את המלון לחוות בריאות, בה ישנים האורחים על מיטות נטולות מזרן, אוכלים אספסת ועובדים בתחזוקת המלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ