סרטים חדשים 4.9

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אדם הגון

סרטה של ונסה לאפא, זוכה פרס סרט התעודה הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים. הסרט מבוסס על מאות מכתבים, יומנים ותצלומים אישיים שהותירו אחריהם מפקד האס־אס והגסטפו, היינריך הימלר, ובני משפחתו. המסמכים נתפסו על ידי חיילים אמריקאים ב–1945 בביתה של משפחת הימלר, בניגוד להוראות לא נמסרו לשלטונות הצבא, ונשמרו במשך יותר מארבעה עשורים מתחת למיטה בדירה תל־אביבית. הסרט מנסה לספק הצצה אל מסתורי מוחו ותולדות חייו של מי שהיה "אדריכל הפתרון הסופי" ויד ימינו של אדולף היטלר. 

ישראל־אוסטריה 2014, 96 דקות

התבגרות

סרטו המדובר של ריצ'רד לינקלייטר ("לפני הזריחה", "לפני השקיעה", "לפני חצות"), שזיכה אותו בפרס דוב הכסף לבמאי המצטיין בפסטיבל ברלין. הסרט, העוקב אחר תהליך ההתבגרות של ילד עד גיל 18, צולם במשך 12 שנה עם אותה קבוצת שחקנים, בראשותם של איתן הוק ופטרישיה ארקט. הסרט מלווה את הגיבור מאז גיל 6 ועוקב אחריו לאורך גירושי הוריו, מעבר בין בתים, אהבותיו הראשונות ועוד, ובוחן את יחסיו עם הוריו. עוד על הסרט

Boyhood. ארה"ב 2014, 165 דקות

שני פנים לינואר

מותחן המתרחש בשנות ה–60 ומספר על זוג אמריקאים היוצאים לטיול באתונה ומתיידדים עם מדריך תיירים, שמגלה בחדר המלון שלהם אדם חסר הכרה. משחקים: ויגו מורטנסן, קירסטן דאנסט ואוסקר איזאק. כתב וביים: חוסיין אמיני.

The Two Faces of January. בריטניה־ארה"ב 2014, 96 דקות

יחפה

קומדיה רומנטית המספרת על גבר הנחשב לכבשה השחורה במשפחתו האמידה, ופוגש בבית החולים הפסיכיאטרי שבו הוא עובד צעירה יפה, שגדלה בבידוד כל חייה. בעקבות הקשר שהולך ונרקם ביניהם הצעיר מחליט להציג את חברתו החדשה כבת זוגו בחתונה של אחיו. ביים: אנדרו פלמינג.

Barefoot. ארה"ב 2014, 90 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ