נירית אנדרמן

הסרט "רפסודיה בולגרית", בכיכובם של מוני מושונוב ואלכס אנסקי, ייצג את בולגריה בתחרות האוסקר. כך קבעה באחרונה מועצת הקולנוע הבולגרית. הסרט הוא קו־פרודוקציה ישראלית־בולגרית והוא יהיה נציגה של בולגריה בהתמודדות על פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר בשפה זרה.

"רפסודיה בולגרית", בבימויו של הבולגרי איבן ניצ'ב, הופק כקו־פרודוקציה ראשונה מסוגה בין בולגריה וישראל, בהפקתם של ניסים לוי, משה אדרי, לאון אדרי ושאול שרצר, ובתמיכת קרן רבינוביץ ושידורי רשת. מושונוב ואנסקי משחקים בסרט לצד שחקנים בולגרים.

מושונוב. משחק בסרט לצד שחקנים בולגריםצילום: דניאל צ'צ'יק

עלילת הסרט מתרחשת באביב 1943, כאשר יהודי בולגריה נדרשים לציית לחוקי נירנברג של גרמניה הנאצית, בת בריתה של בולגריה. שני חברים בני 17, יהודי ובולגרי, פוגשים בנערה יהודיה מצפון יוון, וגבולות הידידות ביניהם עומדים במבחן לאחר ששניהם מתאהבים בה. בינתיים המלחמה גועשת והבולגרים נאלצים להיענות לבקשות הטרנספר של יהודים ברכבות המשא שעומדות בסופיה ומיועדות להישלח אל המחנות.

משה אדרי, מפיק הסרט מסר: "זהו הסרט הראשון שהפקנו בקופרודוקציה עם בולגריה מאז נחתם ההסכם לשיתוף פעולה עמם. מרגש לדעת כי הסרט ייצג את בולגריה באוסקר, אך מרגש לא פחות שהסיפור היהודי יקבל במה נכבדה מול קהל בינלאומי".

אלכס אנסקי מסר: "בולגריה, מולדת ראשונה, סוף סוף אני נותן לך משהו בחזרה. אני שמח על הבחירה בסרט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ