"פת לחם" של עידן הובל נבחר כאחד המועמדים לפרס הסרט הקצר הטוב ביותר ב"אוסקר" האירופי

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"פת לחם", סרטו הקצר של עידן הובל הישראלי שהוקרן בפסטיבל ונציה, נבחר להיות אחד המועמדים לפרס הסרט הקצר הטוב ביותר מטעם האקדמיה האירופית לקולנוע (פרס ה"אוסקר" האירופי). כך החליט חבר השופטים הבינלאומי של מסגרת "Orizzonti" בפסטיבל האיטלקי שננעל בסוף השבוע.

הסרט, בן 18 דקות, מבוסס על סיפור קצר מאת יוסף מיכה ברדיצ'בסקי ומספר על ילד בן 13 שמכור לשוקולד. באחד הימים, כאשר אמו החורגת מונעת ממנו את קוביית השוקולד האחרונה שנותרה, הוא בורח מהבית ונאלץ להתמודד לבדו עם הבדידות הרעב והקור. אבל אז הוא פוגש בנערה שרואה את מצוקתו וזורעת בו תשוקה גדולה הרבה יותר מסתם שוקולד. הובל, שלפני שנתיים הציג בפסטיבל ונציה את סרטו הראשון באורך מלא, "מנתק המים", כתב, ביים וגם ערך את "פת לחם".

הובל. מועמד ל"אוסקר" האירופיצילום: עבדאללה שמא

לאקדמיה האירופית לקולנוע יש הסכמים עם כמה מפסטיבלי הקולנוע האירופיים הבינלאומיים המובילים. לפי ההסכמים הללו, מתבקש חבר השופטים בתחרויות הסרטים הקצרים של כל פסטיבל לבחור בסרט אירופי אחד המשתתף בתחרות, ולהעניק לו את המועמדות לפרס האקדמיה האירופית לסרט קצר. לאחר שמסתיימת בחירת המועמדים בכל הפסטיבלים, מוצגים הסרטים לפני יותר מ-3000 חברי האקדמיה האירופית, שמתבקשים לבחור מביניהם את הסרט הזוכה.

ההכרזה על הסרט הקצר הטוב ביותר תתקיים בטקס הענקת פרסי הקולנוע האירופי, שיתקיים בריגה ב-13 בדצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ