שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אחרי הביטול: הפרס הכספי חוזר לטקס פרסי אופיר

יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע הודיע כי השיג 150 אלף שקל לפרסים, סכום הנשען על היתר ממועצת הקולנוע להקצאה תקציבית לפרסים, ומהצטרפותו של נותן חסות נוסף

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נירית אנדרמן

זוכי פרס אופיר יקבלו השנה פרסים כספיים, בדיוק כפי שהיה בשנים קודמות. כך אמר היום ל"הארץ" יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע, איתן אבן. זאת, לדבריו, בעקבות אישור שקיבל אתמול ממועצת הקולנוע להשתמש בתקציב שהיא מעבירה לטובת קיום טקס פרסי אופיר, ובעקבות אישור שהתקבל היום על הצטרפותו של נותן חסות נוסף לטקס, שיתקיים ב–21 בספטמבר באשדוד. סך כל הפרסים יהיה 150,000 שקל, ועל אופן חלוקתם בין הפרסים השונים תחליט האקדמיה בהמשך.

במכתב ששלחה אתמול האקדמיה לחבריה, לקרנות הקולנוע ולגורמים שונים בענף, הודיע אבן כי הצליח למצוא מימון נוסף שיאפשר בכל זאת את חלוקת הפרסים הכספיים בטקס. "בהמשך למאמצים בימים האחרונים, גויסו כספים שיאפשרו את השלמת תקציב הטקס וחלוקת פרסים כספיים לזוכים", נכתב שם. "אני פונה אליכם לתמוך באקדמיה הפועלת למען היוצרים והמייצגת את כולנו, להוריד את הלהבות ולתת כתף".

אבן. חילופי האשמות חריפיםצילום: חגי פריד

הודעתו של אבן באה לאחר חילופי האשמות כבדים שהתנהלו אתמול בין האקדמיה לבין מועצת הקולנוע. לפני ימים ספורים שלחה האקדמיה מכתב למועמדים לפרסי אופיר, ובו הודיעה כי נאלצה לבטל את הפרסים הכספיים בטקס אופיר בגלל ביטול התקצוב שקיבלה לשם כך מהמועצה — וזאת בעקבות שינוי הקריטריונים לחלוקת כספי תמיכה. אבל במועצה טענו כי הם אמנם ביטלו את תקציב הפרסים אך הגדילו משמעותית את התקציב שהועבר לאקדמיה לשם קיום הטקס, וכי על האקדמיה להקצות חלק מהתקציב הזה לפרסים.

אבן מצדו טען שהתקציב אמנם הוגדל אך הקריטריונים החדשים אוסרים עליו להשתמש בכסף לצורך חלוקת פרסים, וכך נאמר לו גם בפגישות שהיו לו במועצת הקולנוע. ואולם לדבריו, בחלופת הודעות טקסט שהיו לו ביממה האחרונה עם יו"ר המועצה, דוד אלכסנדר, אישר לו האחרון להשתמש בתקציב שהעבירה המועצה גם לחלוקת הפרסים הכספיים לזוכי פרס אופיר.

"אני מאמין שיוצרים צריכים לקבל פרסים כספים, זה דבר חשוב, והחלטנו להשתמש בכספי החסות החדשה — שרק היום קיבלנו עליה אישור סופי — גם כדי להשיג את המטרה הזאת וגם כדי להשקיט את השוק", אמר היום אבן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ