סרטים חדשים 18.9

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

גט – המשפט של ויויאן אמסלם

סרטם החדש של רונית ושלומי אלקבץ, שהוקרן בבכורה בפסטיבל קאן האחרון, זכה שם לביקורות מצוינות וקטף גם את הפרס הראשון בפסטיבל ירושלים (לצדו של הסרט "פרינסס"). העלילה מגוללת את סיפורה של אשה החיה בנפרד מבעלה זה כמה שנים ומבקשת להתגרש ממנו, אך הוא מסרב לתת לה גט. האשה מנסה נואשות לשכנע את בית הדין הרבני שיאשר את הגירושים, אך נתקלת בסירובים חוזרים ונשנים ונאלצת לבזבז שנים ארוכות בהמתנה מורטת עצבים לגט המיוחל. זהו חלקה השלישי של הטרילוגיה הקולנועית של האחים אלקבץ, אחרי "ולקחת לך אשה" ו"שבעה". הסרט הוא קו-פרודוקציה ישראלית צרפתית גרמנית, ולצד רונית אלקבץ בתפקיד הראשי משחקים מנשה נוי, ששון גבאי, סימו אבקריין ואחרים. נוצר בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, קשת, קרן גשר ומפעל הפיס.

ישראל 2014, 115 דקות

הרץ במבוך

לאחר שזיכרונו נמחק, נער מוצא עצמו במושבה של נערים. כעבור זמן הוא לומד שבכל בוקר נפתחות דלתות בטון המובילות למבוך ענקי ובכל ערב הן נסגרות. הנערים רצים במהירות כדי להספיק ולמפות כמה שיותר משבילי המבוך, המשתנה מדי יום, והסיכוי היחיד שלהם להינצל ולצאת מן המבוך הוא לאחד כוחות ולשתף פעולה. ביים: וס בול.

The Maze Runner, ארה"ב 2014, 113 דקות

השער

סרט אימה. משפחה עוברת להתגורר בבית חדש, ומראה חדשה שקונים ההורים מתגלה כשער על טבעי לחזיונות מן העתיד וגורמת להם לנסות לרצוח את ילדיהם. כעבור 11 שנה, מחליטים שני הילדים להתמודד עם המראה שהרסה את חייהם. ביים: מייק פלנגן.

Oculus, ארה"ב 2013, 104 דקות

הדרך לגיהנום

ראש כנופיית סמים שוכר את שירותיו של חוקר פרטי (ליאם ניסן), איש אף-בי-איי לשעבר, כדי שיאתר את האנשים שחטפו את אשתו ורצחו אותה. ביים וכתב: סקוט פרנק.

A Walk Among the Tombstones, ארה"ב 2014, 113 דקות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ