גיל נוה

השחקנית הבריטית אמה ווטסון, שמונתה על ידי האו"ם לשגרירה של רצון טוב לענייני נשים, פתחה בסוף השבוע את קמפיין "HeForShe" מטעם הארגון, שנועד לעודד גברים ונערים לפעול למען שוויון מגדרי. בנאום ההשקה של הקמפיין אמרה ווטסון: "זהו קמפיין ראשון מסוגו מטעם האו"ם, שבו ננסה לעורר כמה שיותר גברים ונערים להיות סוכנים למען שינוי. ככל שאני מוסיפה לפעול למען נשים, אני מבינה שפמיניזם נתפש כזהה לשנאת גברים. זה חייב להיפסק. פמיניזם כהגדרתו שואף לשוויון זכויות של גברים ושל נשים".

ווטסון סיפרה בנאום כי "התחלתי להטיל ספק בעמדות המגדריות לפני הרבה שנים. כבר כשהייתי בת שמונה התבלבלתי כשכינו אותי 'שתלטנית' כי רציתי לביים את ההצגה שהעלינו בפני ההורים בבית הספר, בעוד הבנים לא כונו כך. בגיל 14 התקשורת החלה להתייחס אליי כאובייקט מיני. בגיל 18, חבריי הנערים לא היו מסוגלים לבטא את רגשותיהם".

"מדוע העולם הפך למקום כל כך לא נוח? אני סבורה שזה נכון שאזכה לשכר זהה לזה של חבריי הגברים, אני סבורה שאני זכאית להחליט בעצמי על גופי", הוסיפה ווטסון, שפנתה בנאום הנרגש לגברים ולנערים: "איך נוכל לעורר שינוי בעולם, כשרק מחצית ממנו, במקרה הטוב, מוזמנות להשתתף בתהליך השינוי? גברים, אני מזמינה אתכם באופן רשמי – שוויון מגדרי הוא נושא שקשור גם אליכם. ראיתי את אבי, שהוערך פחות כהורה מאמי. ראיתי גברים צעירים שסבלו מפגיעות נפשיות ולא היו מסוגלים לבטא את עצמם בגלל החשש שהדבר יהפוך אותם ל'פחות גבריים'... גברים לא נהנים מפירות השוויון גם הם".

ווטסון הוסיפה כי היא רוצה שגברים ייקחו חלק במאבק לשוויון מגדרי "לא רק למען אחיותיהם, בנותיהם ונשותיהם, אלא גם למענם, שיוכלו להיות חופשיים".

הקמפיין החדש יפעל בתחילה באינטרנט, ובאמצעות הפצת נתונים ומידע רלוונטי לבני נוער ולצעירים ינסה לגייס אותם להפיץ את המידע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ