סרט קצר על פי סיפורו של שוהה בלתי חוקי שננטש למותו

הפרשה - שבמהלכה שוחרר השוהה הבלתי חוקי עומר אבו ג'ריבן מביה"ח שיבא וננטש חולה ומבולבל בצד הדרך על ידי השוטרים שהיו אמורים להחזירו לשטחים - נחשפה ב"הארץ" לפני כשנתיים. הבמאי דרור שאול ביים על פיה סרט במסגרת פרויקט של ביה"ס סם שפיגל

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

הבמאי דרור שאול ביים סרט קצר בהשראת סיפור השעות האחרונות של עומר אבו ג'ריבאן, השב"ח (שוהה בלתי חוקי) שגופתו נמצאה ב-15 ביוני  2008, לאחר שהשוטרים שהיו אמורים להחזיר אותו לשטחים בתום אשפוז בבית החולים שיבא נטשו אותו חולה בשולי הדרך. הסרט מבוסס על כתבת תחקיר של חיים לוינסון, הכתב לענייני שטחים של "הארץ", מ-17 בפברואר, 2012.

בכתבתו תיאר לוינסון את שרשרת המחדלים שהובילו למותו של עומר אבו ג'ריבאן, בן 35,  ששוחרר מבית החולים שיבא וננטש על ידי שוטרים בצד הדרך באמצע הלילה, בכותונת בית חולים, יחף, פצוע ומבולבל. בסרט שנעשה על פי הפרשה, "אוסקוט", שלושה שוטרים משועממים נוסעים בדרכים, משוחחים על הסרטים האהובים עליהם, מדברים על "ספרות זולה" ו"מבצע יונתן", כשבחלקו האחורי של כלי הרכב מוחזק שוהה בלתי חוקי. הסרט מתאר את ההחלטה השרירותית של השוטרים לנטוש את השב"ח בצד הדרך, בכותונת של בית חולים וקטטר ביד.

עומר אבו ג'ריבן (למעלה משמאל) והאזור שבו הושאר

סרטו של שאול הופק וצולם במסגרת פרויקט בשם "מכתבי אהבה לקולנוע", ובו עשרה במאים ישראלים, בהם אסי דיין, ערן ריקליס ואבי נשר, ביימו סרטים באורך ארבע דקות על אהבתם לקולנוע. את הפרויקט יזמה והפיקה סתיו מרון, סטודנטית שנה ה' לקולנוע בבית הספר סם שפיגל, יחד עם חבריה לכיתה. בסרט משתתפים שאול עזר, מיטל גל ואמנון וולף בתפקיד השוטרים, וסובחי חוסרי בתפקיד אבו ג'ריבן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ