נמצא סרט אילם על שרלוק הולמס מ-1916

הסרט אותר בארכיון הקולנוע הצרפתי והוא מכיל תיעוד יחיד של השחקן ויליאם ג'ילט, שגילם את הבלש המפורסם בתיאטרון והעניק לו את המראה המפורסם עם המקטרת ושכמיית המשבצות

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

סרט אילם על הבלש שרלוק הולמס, שנוצר ב-1916, נמצא לאחרונה בארכיון הקולנוע הצרפתי. הסרט, שנחשב כאבוד, קוטלג בצורה שגויה לפני שנים רבות על ידי צוות העובדים של הסינמטק הצרפתי. זהו הסרט היחיד שבו משתתף השחקן ויליאם ג'ילט, שהיה ידוע כמי שגילם את דמותו של הולמס בתיאטרון פעמים רבות. הסרט נמצא כעת בהליכי שחזור ויוקרן בפסטיבל קולנוע בצרפת בשנה הבאה, ובפסטיבל סרטים אילמים בסן פרנסיסקו במאי 2015.

ג'ילט, שמת ב-1937, גילם את גיבורם הידוע של ספרי ארתור קונן דויל באופן שעיצב את דמותו של הולמס בתודעה הקולקטיבית עד ימינו, עם המקטרת הנעוצה בזווית פיו ושכמיית המשבצות שלו. הוא היה גם מחזאי ותסריטאי וכתב את התסריט לסרט מ-1916 שכותרתו היא בפשטות, "שרלוק הולמס". הסרט נעשה בשיקגו ב-1915 באותם אולפנים שבהם נעשו באותה תקופה גם סרטיו הקצרים של צ'רלי צ'פלין. הסרט מכיל אלמנטים מסיפורי תעלומות שונים של קונן דויל בהם כיכב הולמס. הגרסה של הסרט שנמצאה בפריז קוטלגה בטעות יחד עם חומרים אחרים הקשורים לבלש המפורסם, ורק לאחרונה כאשר נעשה קיטלוג מחודש לאוסף הסרטים בארכיון הסרטים נמצאה האבדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ