"את לי לילה" זכה בשלושה פרסים בפסטיבל חיפה

סרטם של אסף קורמן ולירון בן־שלוש זכה הערב בשני פרסים בתחרות הישראלית של פסטיבל הסרטים: פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בסך 100 אלף שקל, ופרס התסריט הטוב ביותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"את לי לילה", סרטם של אסף קורמן ולירון בן־שלוש, זכה הערב בשלושה פרסים בתחרות הישראלית של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-30 חיפה: פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בסך 100 אלף שקל, פרס התסריט הטוב ביותר ופרס על הישג אומנותי מטעם איגוד המבקרים פדאורה. בטקס, שהתקיים הערב באולם קריגר בעיר, הוענקו גם שני פרסים לסרט "עמק" של סופי ארטוס, ואילו פרס סרט התעודה הטוב ביותר ניתן לסרט "פתלתל" של אבי בלקין ואבי לוי.

"את לי לילה", שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל קאן האחרון, מספר על קשר בין שתי אחיות, שהצעירה שבהן (דאנה איבגי) היא בעלת מוגבלות שכלית התפתחותית, והבכורה (לירון בן־שלוש) מקדישה את חייה לטיפול בה. רק כאשר האחות הבכורה משחררת את אחיזתה באחותה, נפער בה חלל המאפשר כניסת גבר לחייה. קורמן ביים את הסרט, בן שלוש כתבה את התסריט ואיבגי זכתה על הופעתה בסרט בפרס אופיר לשחקנית המשנה המצטיינת. " הסרט נטווה בעדינות עם דקויות רבות אודות דיוקן רגיש של מערכת יחסים מורכבת ביותר", כתבו השופטים על הסרט.

"עמק", סרט הביכורים של ארטוס, עוסק באלימות בקרב קבוצה של בני נוער במגדל העמק. שופטי התחרות הישראלית בחרו להעניק לסרט את פרס סרט הביכורים הטוב ביותר, ולשחקן הראשי בו, נוה צור ("גאליס") העניקו את פרס השחקן הטוב ביותר. "הסרט חושף מצבים ריאליסטיים של אלימות בפריפריה הישראלית, תוך שמירה על קצב נכון, שפה קולנועית משובחת ועריכה מדודה", נכתב בנימוקי השופטים להענקת הפרס לסרט הביכורים.

מתוך "את לי לילה"צילום: עמית יסעור

פרס השחקנית הטובה ביותר בתחרות ניתן ללבנה פינקלשטיין, המופיעה בתפקיד הראשי בסרטם של טל גרניט ושרון מימון, "מיתה טובה". בחבר השופטים של התחרות העלילתית ישבו השנה הבמאי ההונגרי סאבולץ’ האידו, מנהל פסטיבל הסרטים בהמבורג אלברט ווידרשפיל, המפיק הישראלי אילון רצ'קובסקי, הבמאי ואיש האקדמיה פרופ׳ אבנר פיינגלרנט והמרצה ד"ר יעל מונק.

"פתלתל", שזכה בפרס הראשון בתחרות סרטי התעודה, הוא סרט העוקב אחר מסלולו של נהר הירקון בגוש דן ומביא את סיפורם של מימיו. "מצאנו את הסרט כיצירה שלמה מורכבת בעלת שפה קולנועית נועזת, וחזון אסטטי ואמנותי ייחודי. בעזרת סיפורו של נחל הירקון מביאים היוצרים את סיפורה של מדינת ישראל על חלומותיה הגדולים, הנפילות והניסיונות לתקנם", כתבו השופטים על סרטם של אבי בלקין ואבי לוי . ציון לשבח הוענק לסרט התעודה "מול התוהו שבה" של יעקב ינאי ליין.

פרס איגוד המבקרים פדאורה ל"במאים של המחר" ניתן ל"לווייתן", סרטו של הרוסי אנדריי זבייגינצב ("השיבה") שהיה השנה אורח הפסטיבל. בפרס פדאורה להישג אמנותי בסרט ישראלי זכה "את לי לילה" של אסף קורמן. ציון לשבח נתנו מבקרי פדאורה ל"מנפאואר" סרט הביכורים של הבמאי נעם קפלן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ