רונית אלקבץ מועמדת לפרס האוסקר הפאסיפיק־אסיאתי

אלקבץ מועמדת לפרס השחקנית הטובה ביותר על הופעתה בסרט "גט המשפט של ויויאן אמסלם". הזוכים יוכרזו בדצמבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רונית אלקבץ מועמדת לפרס השחקנית הטובה ביותר בטקס פרסי הקולנוע הפאסיפיק־אסיאתיים (ASIA PACIFIC SCREEN AWARDS) על הופעתה בסרט "גט – המשפט של ויויאן אמסלם", שאותו ביימה יחד עם אחיה, שלומי אלקבץ. טקס זה, ה"אוסקר" של האזור הפאסיפיק־אסיאתי, מתקיים מדי שנה מאז 2007 ביוזמת ממשלת קווינסלנד, אוסטרליה, ונועד לקדם את תעשיית הקולנוע של המדינות באזור זה. רשימת המועמדים לפרסים פורסמה היום (שלישי).

האזור הפאסיפיק־אסיאתי כולל יותר מ–70 מדינות, ובהן ישראל. הזוכים בפרסי האזור נבחרים על ידי חבר שופטים בינלאומי, לפי קריטריונים של מצוינות קולנועית והאופן שבו הם מייצגים נאמנה את מקורותיהם התרבותיים. נשיא חבר השופטים של התחרות השנה הוא הבמאי האיראני אשגאר פארהאדי. הטקס שבו יוכרזו הזוכים יתקיים ב–11 בדצמבר בבריסבן, אוסטרליה.

רונית אלקבץ בצילומי הסרט "גט"צילום: יובל אהרוני

מול אלקבץ יתמודדו על פרס השחקנית הטובה ביותר נורה אונור על הסרט הפיליפיני "Justice", לו ז'ונג על הסרט הסיני "Red Amnesia", טנג ויי על הסרט ההונג־קונגי "The Golden Era" ומרילה זאריי על הסרט האיראני "Track 143".

ב 2011 היה השחקן הישראלי ששון גבאי מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר בטקס פרסי הקולנוע הפאסיפיק־אסיאתיים על הופעתו בסרט "בוקר טוב אדון פידלמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ