נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הכוכב ההוליוודי ריצ'רד גיר יבוא לישראל בחודש מארס כדי להשתתף בצילומי סרטו החדש של יוסף סידר, "אופנהיימר". צילומי הסרט, שהוא קו־פרודוקציה אמריקאית־ישראלית, יחלו בינואר בניו יורק וכעבור חודשיים יעברו לירושלים. ליאור אשכנזי, שיככב לצדו של גיר, יגלם בסרט את ראש ממשלת ישראל.

עלילת הסרט, כפי שנחשפה עד כה, תעקוב אחר היהודי הניו־יורקי נורמן אופנהיימר (גיר), עסקן קטן ופעלתן, שפוסע יום אחד בשדרות מדיסון במנהטן ונתקל בפוליטיקאי ישראלי עייף (אשכנזי) הבוהה ברעבתנות בחלון ראווה של חנות נעליים יוקרתית. רבע שעה לאחר מכן יוצאים השניים יחד מהחנות כשבאמתחתם זוג נעליים יקרות להפליא שקנה היהודי הניו־יורקי לחברו החדש. זו תחילתה של ידידות מופלאה וכעבור שלוש שנים, כאשר אותו פוליטיקאי נבחר לראשות ממשלת ישראל ונהפך למנהיג בעל השפעה בעולם, חייו של אופנהיימר משתנים באופן דרמטי.

ריצ'רד גירצילום: אי־פי

את הסרט יפיק הישראלי לשעבר אורן מוברמן, שכבש לעצמו מקום של כבוד בתעשיית הסרטים האמריקאית ב–2007, לאחר שהיה שותף בכתיבת התסריט המקורי של "אני לא שם", הביוגרפיה הקולנועית המקורית שביים טוד היינס על חייו של בוב דילן. מוברמן גם כתב וביים את "השליח" (2009), ובסרטו האחרון "Time Out of Mind", שהופק השנה, כיכב לא אחר מאשר ריצ'רד גיר.

לורנס אינגלי, שהפיק את "השליח", יפיק לצד מוברמן את סרטו של סידר, ועוד יפיקו לצדם איל רימון, גדעון תדמור, גסטון פבלוביץ' ומירנדה ביילי. המפיק הישראלי של הסרט יהיה דוד מנדיל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ