סרטים חדשים

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

"ערבים רוקדים"

סרטו החדש של ערן ריקליס נכתב על ידי סייד קשוע ומבוסס על ספריו "ערבים רוקדים" ו"גוף שני יחיד". הוא מביא את סיפורו של איאד, ילד ערבי מטירה, שנשלח על ידי הוריו ללמוד בפנימייה יהודית יוקרתית בירושלים, שם הוא מתמודד עם סוגיות של שפה, תרבות וזהות. בסרט משתתפים תאופיק ברהום, יעל אבקסיס, מיכאל מושונוב, עלי סלימאן, נורמן עיסא ואחרים.

ישראל, 2014. 105 דקות

"רוז ווטר"

ג'ון סטיוארט, מגיש תוכנית האקטואליה הסאטירית "הדיילי שואו", לקח חופשה מהנחיית התוכנית לצורך עשיית הסרט הזה, המבוסס על סיפור אמיתי של העיתונאי הקנדי־איראני מזיאר בהארי. בשנת 2009 סיקר בהארי (גאל גארסייה ברנל) את הבחירות באיראן בעבור העיתון "ניוזוויק". בזמן שהותו במדינה התראיין לתוכנית של סטיוארט, על ידי אחד מכתביו הפיקטייביים ג'ייסון ג'ונס. לאחר שתיעד את האלימות כלפי המפגינים של המהפכה הירוקה נעצר העיתונאי ונשלח לכלא לתקופה ממושכת, נכלא בצינוק ועבר עינויים על ידי חוקר קשוח (קים בודניה, "הגשר").

Rosewater

ארצות הברית, 2014, 103 דקות

"וינסנט הקדוש"

מגי (מליסה מקארתי) היא אם חד־הורית העוברת לבית חדש בברוקלין ביחד עם אוליבר, בנה בן ה-12. מאחר שהיא נאלצת לעבוד במשך שעות ארוכות, היא משאירה את בנה בהשגחתו של השכן שלה וינסנט (ביל מאריי), פנסיונר חם מזג עם חיבה לאלכוהול והימורים. חברות מוזרה נרקמת בין השניים וביחד עם חשפנית הרה (נעמי ווטס). וינסנט מצרף אליו את הילד לכל הסידורים היומיומיים שלו: מסלול מרוצים, מועדון חשפנות וברים. בימוי ותסריט: תיאודור מלפי.

St. Vincent

ארצות הברית, 2014. 102 דקות

"למה זה מגיע לי"

במרכז סרטו של הצרפתי פיליפ דה שברון עומדים מארי וקלוד ורניי, זוג שמרני מהמעמד הגבוה, הורים לארבע בנות. שלוש מהן נישאו כל אחד בתורה לאדם ממיעוט אתני אחר – יהודי, סיני ומוסלמי. כשבתם הרביעית לור מכריזה שהיא עומדת להינשא לשרל, ההורים מאושרים סוף סוף לקראת חתונה מסורתית עם בחור קתולי. אבל לור מפתיעה אותם ומודיעה להם שהבחור הוא אמנם קתולי אבל מחוף השנהב, כלומר אפריקאי. האב מנסה לבטל את החתונה ומוצא לו בן ברית, אביו של החתן המיועד שגם הוא לא רוצה בחתונה הזאת.

Qu’est – ce quon a fait au bon dieu

צרפת, 2013. 97 דקות

"השופט"

רוברט דאוני ג'וניור מגלם עורך דין החוזר לבית ילדותו שבו חי אביו המתנכר לו (רוברט דובאל), שהוא שופט העיירה, החשוד ברצח. בנו מחפש אחר האמת ועל הדרך מחדש את קשריו עם המשפחה. בסרט זה של דייוויד דובקין משתתפים גם ורה פרמיגה, בילי בוב תורנטון, דקס שפארד, ואחרים.

The Judge

ארצות הברית, 2014. 142 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ