האקרים מאיימים על סוני: תגנזו את "ראיון סוף" או שתגרמו למלחמה

הסרט המדובר, אף ששמו לא הוזכר, הוא ככל הנראה "ראיון סוף" ובו סת רוגן וג'יימס פרנקו נדרשים לחסל את שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. ההודעה פורסמה על ידי ארגון בשם "שומרי השלום" יום אחרי שצפון קוריאה הכחישה קשר לפריצה למחשבי סוני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יום אחרי שצפון קוריאה התנערה מאחריות לפריצה למחשבי חברת סוני פיקצ'רס, הופיעה באינטרנט הודעה שנכתבה ככל הנראה על ידי ההאקרים שפרצו למחשבי האולפן ההוליוודי. ההאקרים בחרו לנסח את ההודעה כאזהרה, ובה הם תובעים מחברת סוני פיקצ'רס להפסיק לאלתר את הפצתו של הסרט "שהוא פעולת טרור, ועלול למוטט את השלום האזורי ולגרום למלחמה".

ההודעה פורסמה אתמול באתר gist.github.com על ידי קבוצה המכנה את עצמה GOP — Guardians of Peace — שהלוגו שלה הופיע על מסכי המחשבים של חברת סוני מיד לאחר הפריצה. בהודעה התייחסו הפורצים לאימייל מאיים שכביכול נשלח לעובדי סוני: "אנחנו ה–GOP עובדים בכל רחבי העולם. איננו יודעים דבר על האימייל המאיים שקיבלו עובדי סוני, אבל עליכם לשפוט בעצמכם למה דברים כאלה קורים ומי אחראי להם", כתבו הפורצים.

מיד לאחר מכן הם פנו ישירות לחברת סוני. "אנו שולחים לכם את אזהרתנו בשנית. אם אתם רוצים להתחמק מאתנו, בצעו את מה שאנו דורשים. והפסיקו מיד להציג את הסרט שהוא פעולת טרור, ועלול למוטט את השלום האזורי ולגרום למלחמה!" בנוסף בחרו ההאקרים לשלב בהודעתם התגרות ב–FBI שחוקר אף הוא את הפריצה. "אתם, סוני וה–FBI, אינכם יכולים למצוא אותנו", כתבו הפורצים.

שלשום כאמור התייחס המשטר הצפון קוריאני לראשונה לפריצה למחשבי סוני. דובר מטעמו מסר לסוכנות הידיעות הלאומית כי צפון קוריאה אינה עומדת מאחורי הפריצה, אך ציין כי ייתכן שמי שביצעו אותה הם גורמים שתומכים בצפון קוריאה או מזדהים עמה.

הפורצים אמנם לא מציינים את שמו של הסרט שאליו הם מתכוונים, אבל ההערכה היא שהכוונה ל"ראיון סוף", סרט של סוני שאמור לצאת לבתי הקולנוע בסוף החודש, והעלה בקיץ האחרון את חמתם של גורמים בצמרת השלטון של צפון קוריאה. זאת משום שבו שני עיתונאים כושלים, בגילומם של סת רוגן וג'יימס פרנקו, יוצאים לראיין את שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און ומתבקשים על ידי שירותי הביון האמריקאיים לחסל אותו.

לפני כמה ימים פירסמו הפורצים את שכרם של שני כוכבי הסרט, כפי שצוין במסמכים שנגנבו בפריצה. לטענתם, רוגן קיבל תמורת השתתפותו בסרט שכר של 8.4 מיליון דולר, ואילו פרנקו — 6.5 מיליון דולר.

ב"הוליווד ריפורטר" נכתב אתמול כי בסוני סירבו להגיב להודעה שפירסמו הפורצים. עוד צוין שם כי מקור המקורב לחברה ציין כי לא התקבלו בה דרישות כלשהן.

בנוסף, האתר mashable.com פירסם אתמול ידיעה ולפיה שלושה ימים לפני הפריצה קיבלו בכירים בסוני אימייל אזהרה על התקיפה הצפויה. במסמכים שנגנבו מהחברה והועלו אתמול לרשת על ידי הפורצים, מצאו אנשי האתר מייל שנשלח לשורה של בכירים בסוני, וביניהם מנכ"ל סוני פיקצ'רס מייקל לינטון ויו"ר החברה איימי פסקל.

שולחי המייל הזה, שנשלח ב–21 בנובמבר ונכתב באנגלית עילגת, מזהירים את ראשי החברה מפני "נזק גדול" שעתיד להיגרם לה אם לא תעביר לידיהם "תמורה כספית". "שלמו את הכסף או שסוני פיקצ'רס תהיה תחת הפגזה", נכתב באותו אימייל לפי mashable.com.

ואולם על המייל הזה לא חתומה GOP אלא קבוצה בשם God’sApstls. באתר "וראייטי" מסבירים כי שמה של קבוצה זו הופיע בתוכנה הזדונית (malware) ששימשה את הפורצים במתקפה שלהם על מחשבי סוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ