רשתות קולנוע בארה"ב ביטלו את הקרנת "ראיון סוף" לאחר איומים בפיגוע טרור

בוטל גם מסע קידום המכירות של הסרט שעורר את חמתם של בכירים בממשלת צפון קוריאה. כל זאת בעקבות איום שפורסם אתמול ברשת האינטרנט ולפיו ייתכנו פיגועי טרור בבתי קולנוע שיציגו את הסרט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשת בתי הקולנוע האמריקאית "לאנדמארק" בניו יורק שבה אמורה היתה להתקיים בשבוע הבא (25.12) בכורת הסרט "ראיון סוף", הודיעה על ביטולה. גם רשת נוספת של בתי קולנוע, "קרמייק", כבר הודיעה כי תבטל את הקרנת הסרט באולמות שלה. בנוסף, בוטל גם מסע קידום המכירות של הסרט שאמורים היו להוביל השבוע שני כוכביו, סת רוגן וג'יימס פרנקו, ברחבי ארצות הברית. כל זאת בעקבות איום שפורסם אתמול ברשת האינטרנט ולפיו ייתכנו פיגועי טרור בבתי קולנוע שיציגו את "ראיון סוף", הסרט שהצליח לעורר בחודשים האחרונים את חמתם של בכירים בממשלת צפון קוריאה.

רוגן ופרנקו, כבר החלו את מסע היח"צ בימים האחרונים בראיונות שנתנו לכלי תקשורת שונים בארצות הברית, ובהם בתוכנית הטלוויזיה "בוקר טוב אמריקה" של ABC ובתוכנית הרדיו של האוורד סטרן. הופעותיהם של השניים בכלי תקשורת נוספים – ובהן הופעה הערב בתוכנית ה"טונייט שואו" של ג'ימי פאלון – בוטלו. ב"דדליין הוליווד" ציינו כי שני השחקנים לא ידברו עוד השבוע על הסרט החדש, וכי דובר מטעמם אישר כי הם ישמרו בימים הקרובים על פרופיל נמוך.

בשבועות האחרונים מתנהלת מערכה נגד סוני פיקצ'רס, שהפיקה את הסרט המדובר, אבל זו הפעם הראשונה שהאיום עובר מן הזירה הווירטואלית לעולם הממשי. האיום הופיע בהודעה שפירסמו ככל הנראה ההאקרים שפרצו למחשבי חברת סוני פיקצ'רס לפני כשלושה שבועות. הוא כלל אזכור למתקפת הטרור של 11 בספטמבר 2001 בניו יורק, והופיע כמכתב שצורף למקבץ חדש של מסמכים גנובים מחברת סוני שפורסם אתמול ברשת.

האיום, שנוסח כרגיל באנגלית עילגת, כמו כל הודעותיהם הקודמות של ההאקרים שזהותם אינה ידועה עדיין, הופיע בנוסח הבא: "במקום ובזמן שבו יוצג 'ראיון סוף' – כולל הפרמיירה — אנו נראה לכם עד כמה מר יהיה גורלם של מי שינסו להפיק הנאה מפעולת טרור. האנשים הללו דינם מוות. בקרוב יראה כל העולם איזה סרט נורא יצרה סוני פיקצ'רס. העולם יתמלא בפחד. זכרו את 11 בספטמבר 2001. אנו ממליצים לכם להתרחק מהמקומות (שבהם יוקרן הסרט) בזמן שזה יקרה".

מיד לאחר אזכור מתקפת הטרור הקשה על ניו יורק בספטמבר 2001, המליצו כותבי ההודעה למי שגרים בסמוך לבתי הקולנוע שעתידים להציג את הסרט לפנות את ביתם לקראת הפרמיירה. את ההודעה הם חתמו בהסבר שלפיו כל מה שיקרה בימים הקרובים סביב בכורת הסרט יהיה תוצאה של "תאוות הבצע של סוני פקיצ'רס".

בממשל האמריקאי אומרים כי אין כל אישור מודיעיני לכוונה לבצע פיגועי טרור בבתי קולנוע שיקרינו את הסרט "ראיון סוף". מדיווח של "דדליין הוליוד" עולה כי המחלקה לבטחון המולדת של ארצות הברית פירסמה הודעה שבה נכתב בין היתר: "אנו עדיין מנתחים את האמינות של האיומים שפורסמו, אבל נכון לעכשיו אין כל מידע מודיעי התומך בתוכנית לתקיפה של בתי קולנוע בארצות הברית".

"ראיון סוף" הוא קומדיה שבה מגלמים רוגן ופרנקו צמד עיתונאים כושלים הנשלחים לראיין את מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, ומתבקשים על ידי סוכנויות הביון האמריקאיות לחסל את המנהיג האסייאתי. טריילר לסרט שפורסם בקיץ העלה את חמתם של בכירים בממשל הצפון קוריאני. למרות הכחשה רשמית שפירסמה צפון קוריאה באשר למעורבותה האפשרית במתקפת הסייבר על סוני פיקצ'רס, עדיין נבדקת האפשרות שההאקרים פעלו בשירותה.

בישראל ההקרנות יתקיימו כמתוכנן, והסרט ייצא לאקרנים ב–29.1.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ