איתמר זהר
איתמר זהר

זה היה צפוי. "ההוביט: קרב חמשת הצבאות", החלק השלישי והאחרון בסדרת סרטי "ההוביט", על פי ספרי ג'־ר־ר טולקין, יצא בסוף השבוע וטס מיד למקום הראשון בטבלת שוברי הקופות בארצות הברית. הוא גרף 86.4 מיליון דולר. לשם השוואה, הסרט הקודם בסדרה, "ההוביט: מפלתו של הסמוג" שיצא בדיוק לפני שנה הכניס 73.6 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו בארצות הברית ולאחר מכן בסך הכל 958 מיליון דולר ברחבי העולם. הסרט הראשון בסדרה, שאת כולה ביים פיטר ג'קסון (שביים גם את סדרת "שר הטבעות"), גרף 84.6 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו בארה"ב ואחר כך יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם.

בסוף השבוע האחרון יצא עוד סרט המשך בארצות הברית, גם הוא שלישי בסדרת סרטים מצליחה. זהו "לילה שלישי במוזיאון: סוד הקבר", קומדיה בכיכובו של בן סטילר והסרט האחרון שבו השתתף רובין ויליאמס לפני מותו. הסרט הכניס רק 19.6 מיליון דולר בסוף השבוע בארצות הברית, אבל הדבר הספיק לו כדי להתמקם במקום השני בטבלה. במקום השלישי דורגה גרסה חדשה של הסרט "אנני". הסרט, שהיה בין אלה שנפגעו מפריצת ההאקרים למחשבי אולפני סוני, גרף 19.1 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון להקרנתו.

למקום ה–11 בטבלה התברגה במפתיע הדרמה הקומית ההודית ".P.K" שאורכה שעתיים וחצי. אף שהופצה ב–272 בתי קולנוע בלבד היא הכניסה 2.3 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלה בארצות הברית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ