הקומדיה הבוליוודית שעשתה היסטוריה באמריקה

הסרט ההודי "PK" רשם בסוף השבוע הראשון שלו על המסכים את הפתיחה הבוליוודית הגדולה ביותר אי פעם בארה"ב לאחר שהכניס יותר מ–3.5 מיליון דולר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "PK"

בסוף השבוע האחרון, בזמן שתעשיית הסרטים האמריקאית עדיין געשה סביב מתקפת הסייבר על סוני פיקצ'רס והמחיר הכבד שגבתה, הצליחה קומדיה בוליוודית לעשות היסטוריה בקופות באמריקה: הסרט "PK" רשם בסוף השבוע הראשון שלו על המסכים את הפתיחה הבוליוודית הגדולה ביותר אי פעם בארצות הברית לאחר שהכניס יותר מ–3.5 מיליון דולר. כך לפי דיווח של "דדליין הוליווד".

בסרט, בבימויו של ראג'קומר היראני, מככב אמיר קאן, אחד השחקנים הגדולים של בוליווד שכבר כיכב בלהיטים רבים ובהם הסרטים "3 Iditos" ו"Dhoom 3", וכן הסרט "Lagaan" מ–2001 שהיה אחד המועמדים לפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר.

קאן מגלם בסרט חייזר שנוחת במדבר רג'אסטן בהודו כדי ללמוד על החיים בכדור הארץ. כאשר המכשיר המאפשר לו לתקשר עם החללית שלו נגנב הוא יוצא לחפש אחריו, ומגיע לדלהי, שם הוא מציג לאנשים שאלות תמימות שלמעשה מחייבות אותם להתעמת עם מערכת הטקסים והריטואלים שבני האדם יצרו כדי לתקשר עם אלוהים וחושפות את ההתמסחרות של הדת.

בהודו עורר הסרט מחאה מצד קבוצות דתיות בגלל השאלות שהוא מעלה הקשורות באופיה של האמונה הדתית. באוקטובר בשנה שעברה, בעת צילומי הסרט, התעוררה מהומה סביב הסרט לאחר שעוברי אורח שעברו ליד סט הצילומים בדלהי התקוממו נגד סצינת חלום שבה האל שיווה נראה גורר ריקשה שבה ישבו שתי נשים עטויות בורקה. עוברי האורח טענו כי הסצינה פגעה ברגשותיהם הדתיים.

סרטים זרים מתקשים בדרך כלל למצוא מפיצים בארצות הברית. אלה שכן מוקרנים שם מופצים בדרך כלל במספר מצומצם של בתי קולנוע, לרוב בניו יורק ובלוס אנג'לס, המתמחים בקולנוע אמנותי ולא מסחרי.

"PK" הוא הסרט הבוליוודי השלישי שמצליח להשתחל לרשימת עשרת הסרטים המכניסים ביותר בארצות הברית בשנים האחרונות. בשנה שעברה עשו זאת הסרטים "Dhoom 3 " ו"Yeh JawaaniHai Deewani".

בסוף השבוע האחרון יצא "PK" למסכים בשורה ארוכה של מדינות, ובהן הודו ובריטניה. סך הכל הכנסותיו ברחבי העולם עד כה מסתכמות לפי האתר בוקס אופיס מוג'ו ב–28.8 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ