סוני חזרה בה: ״ראיון סוף״ ייצא לבתי הקולנוע בחג המולד

סוני הודיעה כי בשלב זה מדובר בהקרנה מוגבלת, אך ייבחנו פלטפורמות נוספות להפצה: "מעולם לא ויתרנו על הפצתו של 'ראיון סוף' ואנו נרגשים מכך שהסרט שלנו יוצג בכמה בתי קולנוע בחג המולד"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עוד תפנית מפתיעה בפרשת הפריצה למחשבי סוני פיקצ'רס: לאחר שרשתות בתי קולנוע בארצות הברית הודיעו שלא יקרינו את הסרט "ראיון סוף" בעקבות מתקפת הסייבר שיוחסה לצפון קוריאה, ולאחר שחברת סוני ביטלה את יציאתו של הסרט בחג המולד, כפי שתוכנן, נודע היום כי הקרנות הבכורה של הקומדיה הזאת יתקיימו בכל זאת בסוף השבוע הקרוב, החל ביום חמישי, חג המולד. זאת, לאחר שכמה בתי קולנוע עצמאיים בארצות הברית הודיעו היום במדיה החברתית כי סוני אישרה להם להקרין את הסרט.נציגי שני בתי קולנוע - באטלנטה ובאוסטין - כבר אישרו כי הסרט יוקרן אצלם.

האתר האמריקאי "דדליין הוליווד" דיווח כי ההקרנות יתקיימו ככל הנראה בהיקף מצומצם בהרבה מכפי שתוכנן בתחילה, והעריך כי מדובר בפחות מ-100 בתי קולנוע עצמאיים. האתר ציין כי התפנית בעמדתה של סוני פיקצ'רס התחוללה בעקבות שיחת ועידה שקיימו מנהלים בכירים בזרוע ההפצה של החברה.

צילום: אי־פי

התפנית בעמדת החברה התחוללה גם ימים ספורים לאחר שנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אמר כי ההחלטה לבטל את הקרנות הסרט בעקבות איומי ההאקרים היתה טעות וכי היה שמח אם ראשי סוני היו מתייעצים עמו בעניין.

בהודעה ששלחה היום ציינה סוני כי "ראיון סוף" יופץ בהפצה מוגבלת בארצות הברית בחג המולד. "מעולם לא ויתרנו על הפצתו של 'ראיון סוף' ואנו נרגשים מכך שהסרט שלנו יוצג בכמה בתי קולנוע בחג המולד", מסר מנכל סוני פיקצ'רס, מייקל לינטון. "בה בעת אנו ממשיכים את מאמצינו להבטיח לסרט פלטפורמות שידור נוספות ובתי קולנוע נוספים, כך שהסרט הזה יזכה להגיע לקל רחב ככל האפשר".

לינטון גם הודה בהצהרה שהעביר לצוות שעבד על 'ראיון סוף' ולעובדי סוני "שעבדו ללא לאות והתמודדו עם האתגרים הרבים שעמדו לפנינו בחודש האחרון. אנו מקווים שזהו צעד ראשון בלבד בתהליך הפצתו של הסרט, ואנו גאים להנגיש אותו לציבור ולעמוד איתן מול אלה שניסו לפגוע בחופש הדיבור".

דוברו של הנשיא אובמה בבית הלבן אמר "כמו שהנשיא הבהיר, אנו מדינה שמאמינה בחופש הביטוי ובחופש האומנות, ההחלטה להקרין את הסרט, שהתקבלה על ידי סוני ובתי קולנוע נבחרים, תאפשר לאנשים להחליט בעצמם אם לראות אותו, ואנו מברכים על ההחלטה".

בנוסף, בתעשיית הסרטים האמריקאית מעריכים כי סוני תפיץ את הסרט בסופו של דבר גם ב-VOD. אמנם מנכ"ל החברה מייקל לינטון אמר בראיון שנתן בסוף השבוע ל-CNN כי אף שירות VOD אינו מוכן להפיץ את הסרט, אך באתר המגזין "וראייטי" מעריכים היום כי המצב הזה ככל הנראה השתנה בימים האחרונים, בעקבות הכיסוי התקשורתי האינטנסיבי של הסרט והשערוריה שהתפתחה סביבו בשבועות האחרונים, בעקבות תקיפת מערכת המחשבים של חברת סוני ואיומי ההאקרים שהקרנות הסרט בבתי הקולנוע ילוו בפיגועים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ