סרטו של גודאר זכה בפרס הסרט הטוב ביותר של איגוד מבקרי הקולנוע האמריקאי

"Adieu au langage" זכה בפרס לאחר תחרות צמודה עם "התבגרות", סרטו של ריצ'רד לינקלייטר

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "ADIEU AU LANGUAGE"
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

איגוד מבקרי הקולנוע האמריקאי בחר בסרט התלת־מימד של הבמאי הצרפתי ז'אן לוק גודאר, "Adieu au langage", כסרט הטוב ביותר לשנת 2014. סרטו של גודאר זכה בפרס לאחר תחרות צמודה עם "התבגרות", סרטו של הבמאי האמריקאי ריצ'רד לינקלייטר, שקיבל בהצבעה קול אחד בלבד פחות מסרטו של גודאר (24 קולות לעומת 25).

"Adieu au langage", העוקב אחר מערכת יחסים המתפתחת לאורך זמן בין אשה נשואה לגבר רווק, הוצג בבכורה בפסטיבל קאן האחרון וזכה שם בפרס חבר השופטים. הסרטים שזכו למרב הקולות בהצבעת איגוד המבקרים, מלבד סרטיהם של גודאר ולינקלייטר, בקטגוריית הסרט הטוב ביותר היו "בירדמן" של אלחנדרו גונזלס איניאריטו ו"מר טרנר" של מייק לי, שכל אחד מהם זכה בעשרה קולות.

את פרס הבמאי הטוב ביותר העניק איגוד המבקרים ללינקלייטר, על סרטו "התבגרות", ואילו פטרישיה ארקט המשחקת בסרט זה קיבלה את פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר. פרס התסריט הטוב ביותר ניתן לווס אנדרסון על סרטו "מלון גרנד בודפשט", ואילו טימותי ספול, המככב בסרטו של מייק לי "מר טרנר" ומגלם בו את דמותו של הצייר ויליאם טרנר, זכה בפרס השחקן הטוב ביותר. דיק פופו, שצילם את סרטו של לי, קיבל את פרס הצילום הטוב ביותר.

פרס השחקנית הטובה ביותר הוענק לשחקנית הצרפתייה מריון קוטיאר בזכות הופעתה בשני סרטים: "יומיים ולילה" של האחים ז'אן־פייר ולוק דארדן ו"המהגרת" שביים ג'יימס גריי. פרס שחקן המשנה הטוב ביותר הוענק לג'יי קיי סימונס, על הופעתו בסרט "ויפלאש" של דמיאן צ'אזל – הסרט שזכה בשני פרסים בפסטיבל סאנדנס האחרון: פרס חבר השופטים ופרס חביב הקהל.

"Citizenfour", הסרט התיעודי על אדוארד סנודן שכבר זכה בפרס סרט התעודה הטוב ביותר מטעם מבקרי הקולנוע של ניו יורק, זכה בתואר הזה גם מטעם איגוד המבקרים האמריקאי.

59 מבקרי קולנוע בעלי זכות הצבעה השתתפו בבחירת הסרטים הזוכים, בישיבה מיוחדת שכינס איגוד המבקרים האמריקאי בשבת בלינקולן סנטר, ניו יורק.

מתוך "ADIEU AU LANGUAGE"צילום: TIFF

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ