הבגידה של נשיא צרפת: עכשיו הסרט

הספר שכתבה העיתונאית ואלרי טרירוויילר לאחר פרידתה מפרנסואה הולנד יעובד לסרט צרפתי, שיחשוף פרטים נוספים על הפרשה. לטריוויילר תהיה זכות וטו על כל פרט בתסריט

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

ספרה האוטוביוגרפי של העיתונאית ואלרי טרירוויילר, "Merci pour ce moment" (תודה על הרגע הזה), המגולל בין השאר את סיפור בגידתו בה של מי שהיה בן זוגה, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, יעובד לסרט קולנוע. חוזה על כך נחתם אתמול (שני) בפריז.

הספר, שנמכר עד כה בצרפת בכ–730 אלף עותקים ותורגם לכמה שפות, כבר הכניס למחברת סכום של כ–1.3 מיליון יורו, לדברי המו"ל שלה; הוא אחד משלושת הספרים הנמכרים ביותר בצרפת בשנה שחלפה. הוא נכתב לאחר הפרידה המתוקשרת מאוד של טרירוויילר, בת 49, כתבת ותיקה ובעלת טור של השבועון "פארי מאץ'", ושל הולנד, בעקבות חשיפת הרומן החשאי שהוא ניהל עם שחקנית הקולנוע ז'ולי גאייה ופרסום תמונותיו של הנשיא נכנס ויוצא מ"קן האהבים" שלו בדירה בפריז כשהוא חובש קסדת אופנוע שחורה.

פרנסואה הולנד וואלרי טרירוויילר, מאי 2012צילום: אי־פי

מחברת ההפקה רומרין פילם נמסר כי הסכם על הפקת סרט על פי הספר נחתם עם הגברת הראשונה לשעבר של צרפת, שגם תפקח על כתיבת התסריט. המפיקה המיועדת של הסרט, סאידה ג'אווד, שהיא ידידה קרובה של טרירוויילר, סיפרה בראיון לשבועון הצרפתי "גאלה" כי "הסרט יחשוף פרטים נוספים על הפרשה, שלא נכנסו לספר". לדבריה, טרירוויילר ביקשה וקיבלה "זכות וטו בנוגע לכל פרט בתסריט". היא מסרה גם ש"הכוונה אינה לעשות סרט שערורייתי. אני מבקשת לספר את סיפור מאבקה של אשה מאוהבת, גם אם מדובר בסיפור יוצא דופן כיוון שהגבר שבו היא מאוהבת הוא הנשיא".

הסרט, כמו הספר, יקיף גם את סיפור יחסי בני הזוג, שהתאהבו כאשר חיו עם בני זוג אחרים, את שש שנות הזוגיות שלהם, לרבות 18 החודשים שבהם היתה טרירוויילר הגברת הראשונה של צרפת והתגוררה בארמון האליזה בפריז. עוד נמסר כי מסגרת התסריט, בניגוד לספר, תתבסס על דמותה של המחברת המספרת את סיפורה במבט לאחור לחברה קרובה. עדיין לא הוזכרו שמות של מועמדים לתפקידים הראשיים. הסרט אמור לצאת למסכים לקראת תחילת 2016, כשהנשיא הולנד יהיה נתון ברגע עדין מבחינתו — הצורך להחליט אם יתמודד על כהונה נוספת בבחירות לנשיאות צרפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ