נירית אנדרמן

"למה?", סרטו הקצר של נדב לפיד ("השוטר"), התקבל לתחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל ברלין. כך עולה מרשימת הסרטים שפירסמה היום הנהלת הפסטיבל הגרמני. "למה?" הוא אחד מ–27 סרטים מ–18 מדינות שנבחרו להתמודד בתחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל, שייפתח ב–5 בפברואר. סרטי התחרות יתמודדו על שני פרסים — דוב הזהב ודוב הכסף, וכן על מועמדות לפרס האקדמיה האירופית לסרט הטוב ביותר

סרטו הקצר של לפיד, בהשתתפות תומר שרון ודניאל מורשת, מספר על במאי בן 40 המתבקש על ידי עורך כתב־העת הצרפתי "מחברות הקולנוע" לכתוב על אימג' קולנועי משפיע. בעקבות זאת חוזר הבמאי לימיו כחייל קרבי, הצופה בבית הקולנוע בסרט "תיאורמה" של פזוליני, עם קבוצת חיילים שמעוררים בו דברים שרצה לשכוח.

מתוך "למה?" של לפיד

הסרט "למה?" הופק כחלק מפרויקט הסרטים הקצרים "מכתב אהבה לקולנוע", שכלל עשרה סרטים של במאים ישראלים והוקרן בבכורה בפסטיבל חיפה האחרון. את הפרויקט יזמו והפיקו סתיו מרון ואלונה רפואה מבית הספר סם שפיגל.

סרטו השני של לפיד באורך מלא, "הגננת", שהוקרן בבכורה בפסטיבל קאן, ייצא לבתי הקולנוע בישראל בסוף השבוע הקרוב.

לפיד עם הפרס השני בפסטיבל לוקרנו על סרטו "השוטר", 2011

בתחרות הסרטים הקצרים "14 פלוס" בפסטיבל, המוקדשת לסרטי ילדים ונוער, יתמודד השנה סרט קצר עצמאי בשם "Reunion", שאותו ביים עידו סוסקולני — ישראלי, בוגר סם שפיגל, המתגורר כיום בפינלנד. הסרט מספר על אשה המנחמת את המתים של עירה וממתיקה את המעבר שלהם אל העולם הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ