נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"עיניים גדולות"

סרטו החדש של טים ברטון המבוסס על סיפורה האמיתי של הציירת מרגרט קין, שציוריה, ובהם דמויות בעלות עיניים גדולות במיוחד, זכו להצלחה מסחררת בשנות ה–50. קין ציירה את הציורים בעצמה, אבל בעלה ששיווק את הציורים לקח את הקרדיט לעצמו. כאשר החליטה מרגרט לתבוע את הקרדיט לעצמה, המאבק בין השניים הגיע לבית המשפט. הופעתה של איימי אדמס בתפקיד הראשי זיכתה אותה השבוע בפרס גלובוס הזהב. לצדה משחק כריסטוף וולץ.

Big Eyes, ארה"ב 2014, 106 דקות

"אי התירס"

סרטו של הבמאי ג'ורג' אובאשווילי שזכה בפרס הגדול של פסטיבל קרלובי וארי האחרון. במרכז הסרט ניצב נהר האנגורי המהווה את הגבול בין גיאורגיה לרפובליקה של אבחזיה. בכל אביב נוצר אי זעיר כתוצאה מהסחף בנהר — פיסת קרקע קטנה שלא שייכת לאף מדינה. חקלאי זקן מגיע לאי עם נכדתו, בונה במקום בקתה ושותל לצדה גידולי תירס. לצד צמיחת התירס פורחים גם נעוריה של הנכדה.

Simindis kundzuli, גיאורגיה־גרמניה־צרפת 2014, 100 דקות

"בחורות טובות"

שתי חברות ניו יורקיות (דקוטה פנינג ואליזבת אולסן) מחליטות לאבד את בתוליהן במהלך חופשת הקיץ הראשונה שלהן לאחר שסיימו את הלימודים בתיכון. אבל כאשר שתיהן מתאהבות באותו בחור, אמן רחוב, העניינים מסתבכים והחברות ביניהן עומדת למבחן. ביימה: נעמי פונר.

Very Good Girls, ארה"ב 2013, 91 דקות

"לא נשבר"

סרט בבימויה של אנג'לינה ג'ולי, המבוסס על סיפורו האמיתי של לואי זמפריני (ג'ק אוקונל), אלוף אולימפי בריצות לטווח בינוני שייצג את ארצות הברית באולימפיאדת ברלין. במלחמת העולם השנייה לחם זמפריני בשורות הצבא האמריקאי, אבל מטוס שבו הוא טס התרסק. זמפריני הצליח אמנם לשרוד 47 ימים על גבי רפסודה, אבל לאחר מכן נפל בשבי היפני וסבל שם עינויים קשים.

Unbroken, ארהב 2014, 137 דקות

"מהיר וצעיר"

סרט גרמני על ארבעה ילדים שזוכים להגשים את חלומם והופכים להיות קבוצת נהגי המרוצים הטובה הגדולה והסודית ביותר בעולם. בימוי: יואכים מסאנק.

V8 - Du willst der Beste sein, גרמניה 2013, 106 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ