שני סרטים ישראליים יזכו 
לתמיכה מקרן מכון סאנדנס

הסרטים הם "בית"ר", של הבמאית מאיה זינשטיין, העוקב אחרי קבוצת הכדורגל מהבירה, וסרטם של לירן עצמור ועידו הר, "נעל מזכוכית שקופה", העוקב אחרי הפרויקט המוזיקלי הבינלאומי־רשתי של הישראלי קותימן

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שני סרטים תיעודיים ישראליים נכללים השנה ברשימת התמיכה של קרן מכון סאנדנס היוקרתית. שני הסרטים הישראליים נבחרו לצד עוד 21 סרטים מרחבי העולם, ומתוך 881 פרויקטים מ-111 מדינות שונות, שניסו לזכות בתמיכת המכון.

שני הסרטים — הפקות של ערוץ יס דוקו בלוויין — הם "בית"ר", של הבמאית מאיה זינשטיין, העוקב אחרי קבוצת הכדורגל מהבירה, בעונה שבה הצטרפו אליה שני שחקנים מצ'צ'ניה, וסרטם המשותף של המפיק לירן עצמור והבמאי והעורך עידו הר, "נעל מזכוכית שקופה", העוקב אחרי הפרויקט המוזיקלי־רשתי של קותימן. שני הסרטים ישודרו ביס דוקו בקיץ הקרוב.

קותימאןצילום: חיים יפים ברבלט

הר, עצמור וזינשטיין זכו בתמיכת מכון סאנדנס, שהוקם על ידי השחקן רוברט רדפורד בשנת 1981. מיסודו של המכון, קם גם פסטיבל סאנדנס, שהוא פסטיבל הסרטים העצמאיים הגדול ביותר בארה"ב, וכנראה שגם היוקרתי שבהם. ביום חמישי השבוע ייפתח הפסטיבל ושני סרטים ישראליים יוקרנו בו: "שיח לוחמים", סרטה התיעודי של מור לושי, החוזר אל הקלטות השיחה עם לוחמים ישראלים לאחר ששת הימים. ו"פרינסס", סרטה של הבמאית טלי שלום עזר, העוסק במיניות בתוך משפחה ישראלית שבה מערכות יחסים סוערות ויצריות.

בנוסף, נודע השבוע כי סרטו של נדב לפיד, "מיקרו רוברט" ("מילון כיס"), יבוים ויופק במימון צרפתי בתקציב של כ-4 מילון יורו. הסרט יצולם בפריז וידובר בצרפתית, כשמרבית הקאסט יורכב משחקנים צרפתים. עם זאת, התפקיד הראשי ומספר תפקידי משנה יאוישו על ידי ישראלים. העלילה מגוללת את סיפורו של ישראלי צעיר שעובר לפריז במטרה להפוך לצרפתי. הצילומים עתידים להתחיל לקראת סוף 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ