מנהל סינמטק הרצליה, ניר רמון, יסיים את כהונתו

רמון יפרוש לאחר כחמש שנים בתפקיד מנהל סינמטק הרצליה, כך הודיעה היום עיריית הרצליה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מנהל סינמטק הרצליה, ניר רמון, יסיים את כהונתו לאחר כחמש שנים בתפקיד. כך הודיעה היום (שלישי) עיריית הרצליה. בפגישה שנערכה לאחרונה בין רמון, מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא וליאת תימור, יו"ר החברה לאמנות ולתרבות הרצליה, סוכם כי רמון יעזוב את תפקידו עקב חילוקי דעות על הניהול העתידי של הסינמטק. רמזים על עזיבתו הצפויה של רמון נשמעו כבר בתחילת החודש, כאשר בן עזרא נפגש לשיחה עם מנויי הסינמטק בעקבות מאבקם נגד צמצום פעילותו של הסינמטק.  

באסיפה מיוחדת של מנויי הסינמטק שהתקיימה ב–1 בפברואר נפגש בן עזרא עם כ–200 מהמנויים, לאחר שאלה החתימו כ–800 מנויים על עצומה נגד צמצום פעילותו של הסינמטק לשלושה ימי פעילות שבועיים בלבד – צמצום שנכנס לתוקף עם תחילת השנה - והביעו חשש מפני כוונה אפשרית לסגור אותו כליל. בן עזרא ציין באסיפה, בין היתר, שבכוונת העירייה לבצע "ארגון מחדש" בכל הנוגע לניהול הסינמטק. מכיוון שהוא חלק שבחים באותו מעמד למנהל התוכנייה, ניר נאמן, ולא הזכיר ולו במלה את מנהל הסינמטק, ברור היה כי הוא אינו שבע רצון מהאופן שבו רמון מנהל את הסינמטק.

רמון בסינמטק הרצליהצילום: מוטי מילרוד

מנכ"ל העירייה הודיע עוד באסיפה כי העירייה החליטה להפעיל את הסינמטק החל מחודש מארס במשך ארבעה ימים בשבוע, והבטיח גם להגדיל את תקציבו. עם זאת, הוא סירב להתחייב על גובה התקציב ובעקבות כך הביעו נציגי המנויים חשש כי אם התקציב לא יוגדל משמעותית, לא יתאפשר לסינמטק להציג תוכנית מגוונת ואיכותית כנדרש.

לפני שהעירייה קיצצה את תקציב הסינמטק, עמד תקציב התוכנייה החודשי על כ–35 אלף שקל, ואילו בחודשים ינואר ופברואר נאלצו בהנהלת המוסד להסתפק בתקציב תוכנייה מדולדל של כ–18 אלף שקל בלבד. הדבר הביא לכך שנוסף על צמצום ימי הפעילות, חלק מהסרטים הוקרנו בהקרנות כפולות וכך צומצם עוד יותר מבחר הסרטים המוצגים.

בהודעת עיריית הרצליה מהיום נמסר כי "בימים אלה פועלת החברה העירונית לתרבות ואמנות לשינוי תוכני ושיווקי משמעותי בסינמטק, על מנת להעלות את מספר הצופים, מנויים ומבקרים, המגיעים לסינמטק". מנכ"ל העירייה מסר באותה הודעה: "אנו מודים לניר על שנות עבודתו ופעילותו לקידום סינמטק הרצליה". ואילו ניר רמון צוטט בהודעה זו אומר: "בהצלחה לכולנו. לסינמטק שמורה תמיד פינה חמה בלבי, ואשמח לסייע בכל דבר ועניין".

רמון מסר בתגובה: "חמש שנות ניהולי היו גדושות בעשייה, פיתוח, יצירה ומינוף הפעילות. אני גאה בבית החם שהקמתי לציבור הגמלאים חובבי התרבות בכלל והקולנוע בפרט, בנוכחותם של צופים צעירים שהסינמטק כבר מזמן אינו מובן מאליו מבחינתם, ובתוכניות חינוך והעשרה שאליהן הגיעו תלמידים מכל הערים הסמוכות להרצליה. שאפתי לנפח פעילות של שבעה ימים בשבוע, וגם אם זה לא קרה בתקופתי, אני סבור שזהו תנאי הכרחי לקיומו של הסינמטק. אני מאחל הצלחה לצוות הסינמטק, למנויים ולצופים הנאמנים שהוכיחו שהם קהילה תומכת בסינמטק ושליוו אותי כברת דרך לא קטנה ולא קלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ