שלומי אלקבץ זכה בפרס הוליוודי למפיק העצמאי הטוב של השנה

פרס סטלייט, מטעם האקדמיה לעיתונות בינלאומית, הוענק לו על הסרט "גט" שביים לצד אחותו רונית אלקבץ

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ורונית אלקבץ בטקס הענקת פרס אופיר ל"גט" בספטמבר השנה
נירית אנדרמן

הבמאי התסריטאי והמפיק הישראלי שלומי אלקבץ ("גט") זכה שלשום בהוליווד בפרס סטלייט למפיק העצמאי הטוב ביותר של השנה. הפרס הוענק לאלקבץ מטעם האקדמיה לעיתונות בינלאומית, ארגון אמריקאי של עיתונאי בידור מקצועיים המסקרים את תעשיית הבידור האמריקאית והבינלאומית, בעיתונות המודפסת, המשודרת ובניו מדיה.

האקדמיה לעיתונות בינלאומית הוקמה ב–1996, ומאז היא מקיימת בכל שנה את טקס הפרסים המזוהה אתה יותר מכל, פרסי סטלייט, שבדומה לפרסי גלובוס הזהב מוענקים על מצוינות בתחומים שונים של עשייה קולנועית וטלוויזיונית. בטקס חלוקת הפרסים שהתקיים שלשום, לצד הפרס שהוענק לאלקבץ, הוענקו שני הפרסים המרכזיים בתחום הקולנוע לשני הסרטים שהם המועמדים המובילים במרוץ אל האוסקר: פרס הסרט הטוב ביותר הוענק ל"בירדמן" של אלחנדרו גונזלס איניאריטו, ואילו פרס הבימוי ניתן לריצ'רד לינקלייטר על סרטו "התבגרות".

בהודעה לעיתונות שפירסמה האקדמיה צוין בין היתר כי בסרט "גט", שאותו ביים אלקבץ יחד עם אחותו רונית אלקבץ, הוא "הפנה זרקור אל העולם המדכא של גירושים בישראל". הסרט הזה, צוין שם, "נהפך לסנסציה פוליטית בישראל, והוא מכריח את קובעי המדיניות בישראל לדון בחוק העתיק שבזכותו ידם של גברים היא על העליונה במשפטי גירושים". ההחלטה להעניק לו את פרס המפיק העצמאי המצטיין של השנה התקבלה "בזכות האקטיביזם, התשוקה והעניין שהוא מגלה בנושאים חברתיים, הקולנוען הזה מהווה ייצוג מושלם של עשיית סרטים עצמאית במיטבה", נכתב שם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ