מפיק הקולנוע האמריקאי סטיב טיש תרם 10 מיליון דולר לאוניברסיטת ת"א

בית הספר לקולנוע של האוניברסיטה ייקרא מעתה על שמו של המפיק שזכה בין השאר באוסקר על "פורסט גאמפ"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

מפיק הקולנוע והטלוויזיה האמריקאי סטיב טיש, זוכה פרס האוסקר על סרטו "פורסט גאמפ", תרם 10 מיליון דולר לחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. כך הודיעה הנהלת האוניברסיטה. התרומה תאפשר לחוג לשדרג את תוכניות הלימודים, להציע מלגות לימוד ומלגות להפקת סרטים, לרכוש ציוד מקצועי, לשפץ את משכנו של בית הספר ולייצר שותפויות עם גורמים בינלאומיים. נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר, ציין כי התרומה גם תביא לשדרוג מעמדו של החוג, שייקרא מעתה 'בית הספר לקולנוע וטלוויזיה על שם סטיב טיש' באוניברסיטת תל אביב.

סטיב טישצילום: בלומברג

טיש, יהודי אמריקאי יליד 1949, הפיק ב-30 השנים האחרונות עשרות סרטים (וסדרות טלוויזיה), וביניהם "פורסט גאמפ" (1994), "לוק סטוק ושני קנים מעשנים" (1998), "סנאץ'" (2000), "איש מזג האוויר" (2005), "המרדף לאושר" (2006), "תוכנית גיבוי" (2010), "תקווה בהופ ספרינגס" (2012) ו"נקודת שוויון" (2014). במקביל לעיסוקו הקולנועי הוא גם בעלים־שותף, יו"ר וסמנכ"ל של קבוצת הפוטבול ניו יורק ג'איינטס שזכתה בתקופתו פעמיים בסופרבול (אביו, איש העסקים בוב טיש, היה בעלים שותף של הקבוצה). בשנה שעברה כיהן טיש כיו"ר כבוד של הפסטיבל הבינלאומי תל אביב לסרטי סטודנטים שנערך באוניברסיטת תל אביב.

"היכולת לספר סיפורים היא קריטית לקידום הדיאלוג וההבנה – דברים שהעולם זקוק להם ביותר", ציין סטיב טיש בהודעה לעיתונות. "אוניברסיטת תל אביב ניצבת בחזית הזאת, והיא מטפחת ומצמיחה תלמידים יצירתיים ומכשירים ביותר, בעלי קולות מגוונים, מכל רחבי ישראל והאזור. אני שמח מאוד לתמוך במאמציה של האוניברסיטה, ולכבוד רב לי לזכות בהוקרתה."

ירון בלוך, ראש החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, ציין כי "הקולנוע והטלוויזיה עוברים בשנים האחרונות שינוים מפליגים בדרכי הייצור וההפצה, באמצעי המבע ובאופני הצריכה והצפייה; הקולנוע הדיגיטלי מחליף את הפילם, הצפייה במחשב ובטלפונים החכמים מאתגרים את הצפייה המסורתית באולמות הקולנוע ובטלוויזיה, והאפשרויות האינטראקטיביות מנסחות דרכי ביטוי חדשות. הסטודנטים, הבוגרים ואנשי הסגל שלנו נמצאים בחזית היצירה והמחקר של המגמות החדשות האלו. תרומתו של סטיב טיש תאפשר לנו להעמיק את השפעתם והצלחתם גם בזירה המקומית וגם בזו הבינלאומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ