נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הבמאית והשחקנית רונית אלקבץ ומנהל תחרות סרטי הסטודנטים (הסינפונדסיון) בפסטיבל קאן ג'ורג' גולדנשטרן יובילו את שני צוותי השיפוט המרכזיים בפסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי ה–17 של אוניברסיטת ת"א ייפתח ב–31 במאי ויימשך שבעה ימים. השנה יוקרנו בפסטיבל, המתקיים בעיקר בסינמטק ת"א, כ-100 סרטים מכ-30 מדינות, ויוענקו בו פרסים בשווי כ–150 אלף שקל.

רונית אלקבץצילום: אי־פי

בניגוד לשנים קודמות, באירוע הפתיחה של הפסטיבל שיתקיים ב"גן הפסגה" ביפו לא יוקרן סרט באורך מלא, אלא שלושה סרטים קצרים שהופקו בפרויקט "פרולוג", שעליו הוכרז בפסטיבל הקודם במטרה לקדם את מעמדו של הסרט הקצר בישראל. הסרטים שיוקרנו הם "קוץ" בבימוי מיכאל אללו, "כלבי ציד" בבימוי עומר טובי ו"חם" בבימוי יותם גנדלמן.

"שילוב סרטי 'פרולוג' בטקס הפתיחה נועד לא רק לחשוף יוצרים צעירים ומבטיחים לקהל רחב ומגוון, אלא גם למקם את ז'אנר הסרט הקצר בשורה אחת עם סרטים באורך מלא אשר פתחו את הפסטיבל בעבר", מסרו מנהלות הפסטיבל רוני שמיס וטליה ברנשטיין.

בתחרות הישראלית של הפסטיבל יתמודדו השנה 20 סרטים, בתחרות הבינלאומית 47 סרטים (מתוכם חמישה ישראליים) ובתחרות הסרט הקצר העצמאי (המעניקה במה לסרטים שלא נעשו במסגרת לימודית) 12 סרטים. גולדנשטרן יעמוד בראש חבר השופטים של התחרות הבינלאומית, ולצדו ישפטו בין היתר הבמאים הישראלים טליה לביא וימי ויסלר, ואילו אלקבץ תעמוד בראש שופטי התחרות הישראלית, ולצדה ישפוט בין היתר הבמאי יוסי מדמוני. שופטי תחרות הסרט הקצר העצמאי יהיו המפיק חיים שריר והבמאית מיה דרייפוס. בחודש הבא תשב אלקבץ גם בראש חבר השופטים של שבוע המבקרים בפסטיבל קאן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ