עיריית ירושלים תקים מתחם אולפני קולנוע וטלוויזיה ענק

העירייה מנסה לאתר שטח להקמת האולפנים והחלה במגעים עם אולפנים אמריקאיים, שהביעו עניין בשיתוף פעולה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

תוכנית להקמת קומפלקס של אולפני קולנוע וטלוויזיה בירושלים יוצאת בימים אלה לדרכה. עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים הודיעו בסוף השבוע כי החלו "בתהליך איתור שטח להקמת קומפלקס ענק של אולפני קולנוע וטלוויזיה ברמה בינלאומית, שבהם יצולמו הפקות ישראליות וזרות". הקמת האולפנים היא חלק מתוכנית "ירושלים 2020" המציגה את החזון לירושלים בחמש השנים הבאות. התוכנית המלאה תיחשף בכנס שיתקיים במוזיאון ישראל ב–10 במאי, וכן תוצג בישיבת ממשלה חגיגית שתתקיים ביום ירושלים ב–17 במאי.

הקמת האולפנים תהיה צעד נוסף לקידומה של ירושלים כמרכז קולנועי — תהליך שהחל ב–2008 עם הקמת "המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ירושלים". מיזם זה הוא למעשה קרן הקולנוע העירונית הראשונה שהחלה לפעול בישראל, והיא משקיעה מדי שנה מיליוני שקלים בהפקות ישראליות ובינלאומיות שנוצרות בירושלים ומציגות אותה על המסכים. בעקבות פעולת המיזם והתמיכה הכספית שהוא מציע לפרויקטים גבר בשנים האחרונות באופן ניכר ייצוגה של העיר על מסכי הקולנוע והטלוויזיה: בשש השנים האחרונות השקיע המיזם יותר מ–50 מיליון שקל בהפקות שונות, ובכך העלה את מספר הסרטים המצולמים בבירה ב–400%. לפי נתוני המיזם, כיום כ–20% מסרטי הקולנוע הנוצרים בישראל מצולמים בירושלים ועוסקים בה.

בהודעת עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים נמסר כי שני הגופים מחפשים כעת שטח של כ–5,000 מ"ר ברחבי העיר, לצורך הקמת האולפנים, שלפי התכנון יהיו ברמה טכנולוגית גבוהה. בשבועות האחרונים נבחנה התאמתם של כמה שטחים ומבנים בעיר ובמקביל החלו מגעים עם האולפנים האמריקאיים Culver Studios, שהביעו עניין בהקמת האולפנים בירושלים. Culver Studios היא אחת מחברות האולפנים הגדולות בלוס אנג'לס. היא הוקמה ב–1918 ופעלה במשך השנים תחת שמות שונים, וביניהם "אולפני דה מיל", "אולפני Pathe" ו"סלזניק אינטרנשינל". בין היתר הופקו בה הסרטים "חלף עם הרוח", "כוכב נולד", "השור הזועם", "רוקי", "אי־טי", "ביטלג'וס", "מטריקס" ו"קיל ביל".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, מסר: "מעבר לעובדה שהעלינו את ירושלים על המסכים ברחבי העולם, ההשקעה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה חשובה לעיר גם בהיבט התעסוקתי. כעת אנו לוקחים את ההצלחה הזאת צעד קדימה, ועם הקמת האולפנים נייצר עוד מאות מקומות עבודה. מהניסיון של חמש השנים האחרונות וממצאי עבודת המחקר שערכנו, הבנו שיש סקרנות ורעב לירושלים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. רק לאחרונה השקנו אולפני אנימציה בעיר, וכבר חברת דיסני הביעה רצון להפיק את הסדרה החדשה שלה בארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ