קולנוע גת בתל אביב ייסגר בשבוע הבא

על פי חברת "תיאטראות ישראל", המחזיקה בבתי הקולנוע של "רב חן" ו"יס פלאנט", הסגירה נובעת מנסיבות כלכליות

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן

קולנוע "גת", מבתי הקולנוע הוותיקים בישראל, שהחל לעבוד כבר בשנת 1957 במרכז תל אביב, יסגור את שעריו בשבוע הבא. חברת "תיאטראות ישראל" המחזיקה בבתי הקולנוע של "רב חן" ו"יס פלאנט" אישרה את המידע והוסיפה כי הסגירה נובעת מנסיבות כלכליות.

הקולנוע, הממוקם בסמוך לכיכר רבין, הינו הקולנוע הישראלי האחרון שבו הוקרן מדי ערב סרט אחד בלבד. עניין זה הביא ככל הנראה לפגיעה ביכולותיו לגייס הכנסות. עם זאת, הקולנוע ידע בעברו ימים טובים יותר והיה לאחד ממוקדי המשיכה המרכזיים של אוהבי הקולנוע בעיר. שוברי קופות גדולים דוגמת "אווטאר" ו"טיטאניק" מילאו את קופותיו בתקופות טובות יותר, אך בשנים האחרונות ביכרו אנשי "תיאטראות ישראל" את קולנוע "רב חן" בדיזינגוף על פניו של קולנוע "גת" והפנו אליו את מרבית הקרנות הבכורה הגדולות.

קולנוע גת בימים טובים יותרצילום: דניאל צ'צ'יק

מלבד העדפתם של המפיצים, בשנים האחרונות הלך ודעך כוכבו של "קולנוע גת" בשל מספר סיבות: תקרתו הנמוכה ומבנהו המאורך הביאו לכך שיושבי האולם המרוחקים מן המסך, התקשו לראות את הסרט באיכות המתבקשת. כמו כן, בעבור רבים עובדת היותו של הקולנוע חסין לקליטה סלולרית (בשל היותו תת קרקעי) היה בגדר ברכה אך בעבור אחרים, מדובר היה בחיסרון. כמו כן, סבל הקולנוע מצפיפות יחסית בהשוואה לקומפלקסים החדשים והמפוארים.

לאחר סגירתו של קולנוע "גת" יוותר קולנוע "רב חן דיזינגוף" כוותיק בתי הקולנוע בתל אביב, מוסד שעומד על תילו מאז שנת 1949. עם זאת, סגירתו של קולנוע "גת" מסמלת יותר מכל את השתלטותם הסופית של המגה־פלקסים בתחום בתי הקולנוע. וכך, בתל אביב של 2015 כמו בערים נוספות ברחבי ישראל, כמעט ולא ניתן למצוא בתי קולנוע עצמאיים שמקרינים סרט אחד מדי ערב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ