האל הארטלי בין אורחי פסטיבל הסטודנטים שייפתח ביום ראשון

הפסטיבל יתקיים בסינמטק תל אביב, יימשך עד מוצאי שבת 6.6, ויכלול שורה של כיתות אמן שיעבירו אורחי הפסטיבל, הקרנות סרטים, פרויקטים מיוחדים ועוד

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

פסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי ייפתח ביום ראשון (31.5) בגן הפסגה ביפו, בהקרנת בכורה של שלושה סרטים קצרים שהופקו בפרויקט "פרולוג" שיזם הפסטיבל בשנה שעברה במטרה לעודד הפקת סרטים קצרים. הפסטיבל, שבמרכזו יעמדו שלוש תחרויות סרטים – הישראלית, הבינלאומית ותחרות הסרטים העצמאיים הקצרים – יתקיים בסינמטק תל אביב, יימשך עד מוצאי שבת 6.6, ויכלול שורה של כיתות אמן שיעבירו אורחי הפסטיבל, הקרנות סרטים, פרויקטים מיוחדים ועוד. שלושת הסרטים שיוקרנו בערב הפתיחה של הפסטיבל הם "קוץ" בבימוי מיכאל אללו, "כלבי ציד" בבימוי עומר טובי ו"חם" בבימוי יותם גנדלמן.

שורה של אורחים מחו"ל יבואו השנה לישראל כאורחי הפסטיבל, ילוו הקרנות של סרטים ויעבירו כיתות אמן שיהיו פתוחות לקהל הרחב. בין היתר, הבמאי האמריקאי האל הארטלי ("אמון הדדי"), שתפס מקום מרכזי בקולנוע האמריקאי העצמאי בשנות ה–90, ויעביר ב–3.6 כיתת אמן בנושא "איך לביים סרט קולנוע ועדיין לומר את האמת"; העורך האמריקאי דילן טיכּנור ("מגנוליה", "זה ייגמר בדם", "הר ברוקבק") יספר ב–4.6 על הדברים שנשארו על רצפת חדר העריכה של גדולי הבמאים האמריקאיים, הבמאי המקסיקאי מישל פרנקו ("אחרי לוסיה") ידבר ב–1.6 על כתיבה ובימוי בהשראת המציאות היומיומית; ואילו המפיק הישראלי לשעבר רם ברגמן, הפועל בהוליווד והפיק לאחרונה את סרטה של נטלי פורטמן "סיפור על אהבה וחושך" ושיתף פעולה בכמה סרטים עם הבמאי ריאן ג'ונסון ("בריק", "לופר"), ידבר ב–6.6 על שיתוף פעולה לאורך זמן של במאי ומפיק.

האל הארטלי. לביים סרט ועדיין לומר אמתצילום: VIA BLOOMBERG NEWS

עוד בפסטיבל, "פרויקט ספורט" שיוצג בו בבכורה (3.6) ומאגד שישה סרטים שהם פרי עבודה משותפת של יוצרי קולנוע ישראלים ופלסטינים, שנוצרו כולם בהשראת נושא משותף: ספורט. זה פרויקט המשך לפרויקטים "קפה" ו"מים", שהוצגו בפסטיבלים הקודמים, וכמוהם נוצר גם הוא בחוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב, בניהולה האמנותי של יעל פרלוב. במקביל להקרנה בתל אביב יוקרנו סרטי הפרויקט גם באולם סינמאנא נצרת.

במסגרת הפרויקט "איים בזרם" יציגו כמה יוצרים ישראליים סרטים קצרים האהובים עליהם. ב–1.6 יעלו לבימת הסינמטק מאור זגורי, הגר בן אשר, אביגיל שפרבר, רן טל, שרון מימון וטל גרניט, וכל אחד מהם יספר בתורו על סרט קצר שהעניק לו השראה, נחרט בראשו או השפיע על יצירתו, ולאחר מכן יציג את הסרט.

לצד הפסטיבל ברחבת הסינמטק יתקיים "פסטיבל הפאנזינים" שלהגדרת מארגניו הוא "התארגנות פתוחה, כיאוטית וכיפית שנוצרה ברגע שהיה נראה שהפנזינים הוחלפו על ידי הבלוגים והרשתות החברתיות. הפסטיבל מרכז בתוכו קבוצות ואמני שוליים, אוונגרד, הרדקור, חרדים, נוער גבעות, אנרכיסטים, נשים כורדיות, קוויר, טרנסג'נדריות, עובדי אלילים, פנקיסטים ופיות". במסגרת הפסטיבל הזה יתקיימו סדנאות ליצירת פנזינים לקהל הרחב.

לאורך ימי הפסטיבל גם יתקיימו הקרנות של סרטי סטודנטים בברים ברחבי תל אביב, שילוו בשיחה בין היוצרים לאנשי תרבות שונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ