בסינמטק ירושלים החלו בהקמת מעלית שתקל על גישת נכים

בנוסף לסינמטק תנגיש המעלית לציבור הרחב גם את בריכת הסולטן ואת הפארק הלאומי סובב חומות העיר העתיקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שנים ארוכות שבהן סינמטק ירושלים סבל מבעיית נגישות קשה, בגלל גרם המדרגות הארוך שקישר בין מפלס הרחוב (דרך חברון) לבין רחבת הסינמטק, הוחל באחרונה בהקמת מעלית שאמורה לפתור את הבעיה ולהקל על גישת נכים ועגלות ילדים למקום. בנוסף לסינמטק תנגיש המעלית לציבור הרחב גם את בריכת הסולטן ואת הפארק הלאומי סובב חומות העיר העתיקה (גיא בן הינום וסביבתו). עם זאת, העבודות יושלמו רק בעוד ארבעה חודשים כך שבאי פסטיבל הקולנוע ירושלים, שייפתח ב–9 ביולי, לא יוכלו ליהנות ממנה.

התוכנית להקמת מעלית שתקשר בין הירידה מגשר "בני ברית" לבין רחבת הסינמטק היא ישנה, ואולם הוצאתה לפועל התאפשרה רק באחרונה בזכות תרומה שהתקבלה בקרן לירושלים, מקרנות צדקה ע"ש ליר בארה"ב. בקרן לירושלים מסבירים כי הליך אישור המעלית ארך זמן רב, כשנתיים, "בשל העובדה כי מדובר במקום ייחודי שהוא חלק מגן לאומי סובב חומות העיר העתיקה. עבודות ההנדסה למעלית במקום כזה הן מורכבות ויקרות במיוחד מאחר שהן כרוכות בחציבה בהר ובחיזוק קירות קיימים", נמסר.

העבודות להקמת המעלית, בעלות של כ–2.5 מיליון שקל - במימון הקרן לירושלים, משרד התרבות, המוסד לביטוח לאומי ועיריית ירושלים - החלו לפני כחודשיים, וצפויות להסתיים בסוף ספטמבר. המעלית תוכל להוביל כ–12 אנשים בכל פעם. "אנחנו מנגישים את סינמטק ירושלים לקהל הקשישים, בעלי המוגבלויות וגם למשפחות עם ילדים קטנים ועגלות שהתקשו להגיע אליו עד היום", מסר דניאל מימראן, מנכ"ל הקרן לירושלים המשמש גם כיו"ר הוועד המנהל של הסינמטק. "אני מקווה שמעלית כזו תרחיב את קהל צרכני התרבות של הסינמטק ותאפשר להם לכל מי שחפץ ליהנות מסרטים איכותיים".

סינמטק ירושליםצילום: איל ורשבסקי

נוסף על הקמת המעלית מתבצעות כעת גם עבודות להוספת מקומות חנייה לנכים בכביש הגישה לסינמטק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ