נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

שני סרטים ישראליים ישתתפו השנה בפסטיבל קרלובי וארי בצ'כיה: הסרט העלילתי "פרינסס" של טלי שלום עזר יוקרן ב"Forum of Independents", תחרות המתקיימת לצד התחרות הרשמית של הפסטיבל ומיועדת לסרטים עצמאיים באורך מלא; הסרט התיעודי "Women in Sink" (אשה בכיור) של הבמאית איריס זכי יוקרן בתחרות סרטי התעודה של הפסטיבל. היום (שלישי) פורסמה רשימת הסרטים המשתתפים בפסטיבל, שייפתח ב–3 ביולי וחוגג השנה יובל להיווסדו.

"פרינסס", שזכה בארבעה פרסים בפסטיבל ירושלים בשנה שעברה (הסרט הטוב ביותר, השחקנית המצטיינת וכן פרסי הצילום והמוזיקה), השתתף בתחילת השנה גם בפסטיבל סאנדנס האמריקאי, ובכורתו האירופית תתקקים בקרלובי וארי. הסרט, בכיכובם של קרן מור, אורי פפר ושירה האס, עוסק במיניות בתוך משפחה ישראלית ומתאר מסע התבגרות אפל, בין מציאות לדמיון, של ילדה בת 12 המנסה למצוא את מקומה בתוך מערכות היחסים היצריות והסוערות בבית.

"Women in Sink" הוא קו־פרודוקציה ישראלית־בריטית באורך 30 דקות, שהוסרטה במספרה בחיפה השייכת לאשה ערבייה נוצרייה ששמה פיפי. הבמאית תופסת את העמדה ליד הכיור, ובעודה חופפת את ראשיהן של הלקוחות היא משוחחת עמן ומקשיבה לעמדותיהן בנושאים פוליטיים והיסטוריים ובענייני אהבה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ