הסרט הישראלי "בלק אאוט" זכה בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בת"א

הסרט של עדי קוטנר זכה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית - הסרט הישראלי הראשון זה חמש שנים הזוכה בקטגוריה זו. בתחרות הישראלית זכה "הבית השלישי". בתחרות הסרט העצמאי הקצר זכה "הקו של גרייס"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לראשונה זה חמש שנים זכה היום סרט ישראלי בפרס הראשון של התחרות הבינלאומית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים: "בלק אאוט" של עדי קוטנר מאוניברסיטת תל אביב. בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית של הפסטיבל זכה "בית שלישי", סרטו של יאיר פרידמן מ"המדרשה" בבית ברל, ואילו בתחרות הסרט העצמאי הקצר זכה בפרס הראשון הסרט "הקו של גרייס" בבימויו של רותם קפלינסקי. טקס חלוקת הפרסים של הפסטיבל, שיינעל היום, התקיים אתמול בסינמטק תל אביב.

"בלק אאוט"צילום: הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים תל אביב

"בלק אאוט" מספר על נערה שבבוקר לאחר מסיבה פרועה בביתה לא מצליחה לזכור מה קרה בליל אמש, ומתוך רצון לברוח מהשעמום של החופש הגדול ומהבית המבולגן מתכננת לנסוע לסיני עם חבר שלה. "הפרס ניתן על מנת לעודד את הרוח החופשית של הסרט", נימקו השופטים את בחירתם בסרט. "סרט רגיש, חושני ומרגש המאופיין בשימוש אנרגטי במבע קולנועי. סרט מסע אמיתי הנע בין אמוציות סוחפות לבין צחוק כנה בקצב ייחודי, תוך שימוש במוזיקה נהדרת ותחושת ריחוף תמידית במהלך כל המסע".

הסרט "בית שלישי" מספר על גבר הרואה בדאגה כיצד נפטרים סביבו דיירי בית האבות שבו הוא חי ומחליט לעזוב ולהצטרף לבתו שעוברת לגור בקליבלנד. "סרט אמיץ המצליח לגעת בנושא מורכב באמצעות בימוי רגיש ומשחק מצוין, הסרט משכיל לשלב בין אירוניה סוריאליזם והומור ובכך מייצר חוויה רגשית משמעותית", כתבו השופטים על הסרט.

"הבית השלישי"צילום: הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים תל אביב

"הקו של גרייס" מספר על אשה שהפכה משאית קטנה למכולת ניידת למוצרי מזון מן המזרח, ומשרתת באמצעותה את לקוחותיה, שהם העובדים הזרים שבדרום הערבה.

בתחרות הישראלית, פרס התסריט הטוב ביותר הוענק לסרט "על הגבול" (תסריטאי: מיכאל שטרן), פרס הצילום הטוב הוענק לסרט "תעשי בכאילו" (צילום: איתי גרוס), פרס העריכה הטובה ניתן לסרט "אחים" (עורך: אוריה הרץ) ואילו פרס חביב הקהל ניתן לסרט "סי מינור" שביים איתי שלמברג. בתחרות הסרט העצמאי הקצר, פרס הבימוי הוענק לשני סרטים - "נדר" של נטעלי בראון ו"כלולות" של עומרי לרון, ופרס חביב הקהל הוענק לסרט "קפונקה" שביימה טל גרינברג.

פרסים נוספים שחולקו בתחרות הבינלאומית: פרס הבימוי הטוב ביותר שניתן לסרט "הו לוסי" בבימוי אטצוקו היריננגי (יפן), פרס הצילום הטוב ביותר שהוענק לסרט "90 ימים" בבימוי טימותי יאנג (הונג קונג), פרס העריכה הטובה ביותר שניתן לסרט "מקטעים" בבימוי אגניישקה וושצ'ינסקה (פולין), פרס התסריט הטוב ביותר שהוענק לסרט "צ'ום" שביים ג'ורונדור רגנרסון (איסלנד), פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר שניתן לסרט "אם אמא לא שמחה, אף אחד לא שמח" בבימוי מאי דה גונג' (הולנד), ושני ציונים לשבח שהוענקו ל"ילדי מפתח" בבימוי אלעד גולדמן (ישראל) ו"חארות" שביימה אגתה וויצ'רובסקה (פולין).

"הקו של גרייס"צילום: הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים תל אביב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ