נוריקו סאן הילדה מיפן מגיעה לישראל

נוריקו שיראישי, כוכבת ספר הילדים שכבר מזמן אינה ילדה, תגיע בחודש הבא לישראל כאורחת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער בתל אביב

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן

נוריקו שיראישי, מי שהתפרסמה בילדותה ככוכבת ספר הילדים "נוריקו סאן הילדה מיפן", תגיע בחודש הבא לביקור בישראל כאורחת פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער. ב–3 ביולי היא תשתתף בסינמטק תל אביב באירוע השקת המהדורה החדשה של הספר (בספריית פועלים – הקיבוץ המאוחד), בהקרנת סרטה התיעודי של דבורית שרגל "איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו סאן?" ובפאנל עם הבמאית בהנחייתם של ילדים.

בשנת 1956 צולמה נוריקו סאן על ידי הצלמת חנה ריבקין בריק, יוצרת סדרת הספרים המצולמים "ילדי העולם", שזכו לפופולריות גדולה במיוחד במדינות שונות, ובהן ישראל, בשנות ה–50 וה–60 של המאה הקודמת. סדרת הספרים תיארה באמצעות שילוב של תצלומים וטקסט את חייהם של ילדים הגרים במדינות שונות. נוריקו סאן כיכבה בספר שנקרא על שמה, "נוריקו סאן הילדה מיפן", שאותו צילמה ריבקין בריק וכתבה סופרת הילדים השוודית אסטריד לינדגרן ("בילבי"). מי שתירגמה את הספר הזה לעברית, כמו גם ספרים נוספים בסדרה, היתה לאה גולדברג, שהיתה חברה אישית קרובה של ריבקין בריק.

נוריקו סאןצילום: דבורית שרגל

בחודשים האחרונים חזר וצף הספר "נוריקו סאן הילדה ביפן" בתודעה המקומית בזכות סרטה התיעודי של שרגל, שבו יצאה הבמאית למסע חוצה יבשות בעקבות גיבורי הילדות שלה – גיבורי סדרת הספרים "ילדי העולם". בסרטה יוצאת שרגל בעקבותיהם של כמה מגיבורי הספרים שכל כך אהבה כילדה, מתוך מטרה לאתר אותם היום, כשהם אנשים מבוגרים, ואכן מצליחה לאתר את חלקם כנגד כל הסיכויים.

במרוצת השנים נוריקו סאן למדה ביולוגיה, נישאה וגידלה שני ילדים, וכיום היוא מכהנת כחברה במועצת המנהלים של חברה משפחתית. היא עדיין מתגוררת בטוקיו, וביקורה הקרוב יהיה ביקורה הראשון בישראל.

נוריקו סאן על עטיפת הספר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ