"המיזם הירושלמי" ישקיע כ-4.5 מיליון שקל בסרטים חדשים, בהם אנימציה היסטורית על חורבן ירושלים

בין הסרטים: האנימציה "אגדת חורבן" של של גידי דר ודוד פולונסקי, סרט של עודד דוידוף לפי ספר של דורית רביניאן, סרט האימה "ג'רוזלם", סרטים של אבי נשר וערן קולירין ושתי סדרות טלוויזיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים אישר השקעה של 4.425 מיליון שקל בשישה סרטי קולנוע — מתוכם שני סרטי אנימציה — ובשתי סדרות טלוויזיה חדשות. מהודעת המיזם עולה כי הוא ישקיע בין היתר בסרטיהם החדשים של ערן קולירין ("ביקור התזמורת"), אבי נשר ("סוף העולם שמאלה", "פעם הייתי"), עודד דוידוף ("מישהו לרוץ אתו", "תמרות עשן") וגידי דר ("אושפיזין", "אדי קינג"), השוקד בימים אלה על סרט האנימציה הראשון שלו.

סרטו החדש של גידי דר נקרא "אגדת חורבן", מתרחש בירושלים במאה ה–1 לספירה, ומביא את סיפורו של המרד היהודי ברומאים שהסתיים בחורבן בית המקדש, מנקודת מבטן של שש דמויות היסטוריות. על הציור והניהול האמנותי מופקדים דוד פולונסקי ("ואלס עם בשיר", "כנס העתידנים") ומיכאל פאוסט, והמפיקים הם אמיר הראל ואיילת קייט (למה הפקות).

מתוך "סיפור חורבן". על המרד היהודי ברומאים כפי שמספרות שש דמויות היסטוריותצילום: דוד פולונסקי ומיכ

המיזם הירושלמי, ששם לו למטרה להשקיע בפיתוח תעשיית אנימציה בעיר, ובין היתר תמך באחרונה בהקמת אולפן אנימציה בירושלים, הודיע על השקעה בסרט אנימציה נוסף: "מלך החגיגת", שכתב ויביים אורי מרנץ, לצד ניר מטרסו שישמש כבמאי אנימציה ואנימטור ראשי. העלילה תספר על איש הייטק צעיר המגלה שאין כל מניעה חוקית להשתמש בישראל בקתינון (החומר הפעיל בצמח הגת), מסנתז את המולקולה בעצמו וממציא את סם "החגיגת". מה שהחל לפני 15 שנים כניסוי ביתי, מתגלגל לאופרציה בינלאומית שמשתרעת על פני חמש יבשות. מפיקים: חגי ארד ואלעד פלג (דרומה הפקות).

"מעבר להרים ולגבעות", סרטו החדש של ערן קולירין, מספר על סא"ל שמשתחרר מהצבא אחרי 27 שנים בשירות קבע. כשחבר מציע לו להצטרף לחברה העוסקת בשיווק ערכות דיאטה, הוא רואה בכך הזדמנות לעשות את צעדיו הראשונים בעולם העסקים, אבל ההחלטה אט אט מסבכת אותו ואת בני משפחתו עם הכוחות האפלים המושלים בחיים בישראל.  מפיק: אילון רצ'קובסקי (יולי אוגוסט הפקות).

"סמטת השקדיות" שיביים עודד דוידוף הוא עיבוד לספרה של דורית רביניאן "סמטת השקדיות בעומריג'אן". התסריט שכתבה אסתר נמדר־תמאם מספר על שתי בנות למשפחת עולים מאיראן המתגוררות בשיכוני קריית מנחם בירושלים ומחליטות להילחם על גורלן. האחת יוצאת למסע בחיפוש אחר אהובה האבוד, בתקווה שיישא אותה לאישה כשיגלה שהרתה לו, ואילו האחרת חוששת שנישואיה לבן־דודה נמצאים בסכנה, ולכן מחליטה לפעול לזירוזם. מפיק: דוד מנדיל (מוביפלוס).

סרטו החדש של אבי נשר, "החטאים", מספר את סיפורן האמיתי של שתי אחיות שגדלו בבית ניצולי שואה, וב–1977, שנת המהפך הפוליטי הגדול, נלכדו בסערת מהפך פרטי ומטלטל משלהן, ששינה את חייהן. מפיק: דודי זילבר (מטרו תקשורת).

הסרט השישי שבו יתמוך המיזם הירושלמי הוא סרט האימה "ג'רוזלם" של התסריטאים, הבמאים והמפיקים יואב ודורון פז ("פובידיליה"). שלושה תיירים אמריקאיים מגיעים לעיר העתיקה בירושלים בתקופת הימים הנוראים, ומה שמתחיל כטיול תמים באתרים הקדושים הופך לסיוט כאשר עוצר מוטל על העיר והם מוצאים עצמם בעיצומו של יום הדין. האתר האמריקאי "דדליין הוליווד" פירסם בחודש שעבר שהקרנת הבכורה של הסרט תתקיים בפסטיבל הפנטזיה הבינלאומי של מונטריאול בחודש יולי השנה.

שתי סדרות טלוויזיה של "הוט" יזכו לתמיכת המיזם השנה: "השבאבניקים" שכותב ומביים אלירן מלכה, ובמרכזה ארבעה בחורים מופרעים־צדיקים הלומדים בישיבה יוקרתית ונאלצים להתמודד עם משגיח מטורף שמגיע למקום ומנחית עליהם גזירה אחר גזירה; ו"אטלנטיקה" שיביים עודד דוידוף (לפי תסריט של שגיא אזולאי ורמי דוידוף), על להקת רוק ירושלמית, שבמשך שנים מדשדשת ולא מצליחה לפרוץ, עד שמדריך טיולים אפור (טל פרידמן) נהפך למנג'ר שלה ונחוש לעשות הכל כדי להביא להצלחתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ