הכישלון המהדהד של הסרט "הפמליה"

הגרסה הקולנועית של הסדרה המצליחה הכניסה רק 11 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון להקרנתה וספגה גם ביקורות קטלניות

איתמר זהר
איתמר זהר

כשהסדרה "הפמליה" ירדה בספטמבר 2011, אחרי שמונה עונות מצליחות, שגובו גם באהבת המבקרים, סרט המבוסס עליה נשמע כדבר מתבקש. אחרי הכל, היא סיפרה על חייו של כוכב קולנוע בהוליווד ואת האנשים הקרובים לו, העוזרים לו להניע את הקריירה, ומה יותר טבעי מאשר לראות אותו מופיע גם בסרט של ממש.

"הפמליה"צילום: Claudette Barius / גלובוס

בסוף השבוע האחרון, כשיצא סוף סוף הסרט "הפמליה" בארצות הברית, התברר כי הרעיון ליצור אותו לא היה כל כך מבריק. הסרט, שבהפקתו הושקע סכום צנוע יחסית בסך 30 מיליון דולר, גרף רק 11 מיליון דולר בשלושת הימים הראשונים להקרנתו.

הצופים שהעדיפו לשמר את הזיכרונות מהסדרה ולוותר על הגרסה הקולנועית הסתמכו כנראה גם על המבקרים שקטלו אותה. ב"שיקגו סן טיימס" נכתב כי "זה כמו להיפגש עם חבר מהעבר ולהיזכר למה כבר אין ביניכם קשר: הוא תקוע בעבר ואין לו שום דבר חדש להגיד". ב"וול סטריט ג'ורנל" נכתב כי "הסגנון המרענן של הלהיט הטלוויזיוני התחלף בהתקפים של אנרגיה מזויפת".

העלילה מתארת את חייהם של השחקן וינסנט צ'ייס, סוכנו ארי גולד, אחיו ג'וני דרמה וחבריו אריק וטרטל בהוליווד של ימינו. את הסרט הפיק וביים דאג אלין שגם יצר וביים את הסדרה. כוכבי הסדרה לא התעצלו ובאו גם הם לסרט: ג'רמי פיבן (שזכה בגלובוס הזהב לשחקן משנה בסדרת טלוויזיה על תפקידו), אדריאן גרנייה, קווין קונולי, קווין דילון וג'רי פררה. מארק וולברג, שהסדרה גוללה בקווים חופשיים את סיפור חייו, מתארח בסרט. לצדו קפצו לבקר גם וורן באפט, ליאם ניסן, ג'סיקה אלבה, מייק טייסון ורבים אחרים. אפילו הם לא הצליחו להציל אותו מכישלון קופתי.

"הפמליה"צילום: Claudette Barius / גלובוס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ