השבוע נחתם הסכם קו פרודוקציות בתחום הקולנוע בין הונגריה לישראל

מטרת ההסכם לעודד שיתופי פעולה בין יוצרים ומפיקים ישראלים לבין עמיתיהם ההונגרים, ולהיפך, ולהקל על הפקות קולנועיות משותפות. שרת התרבות רגב: " הסכם מעין זה הוא מענה לקולות הרבים התומכים במדינת ישראל, אוהבים אותה ואת הערכים שהיא מייצגת ולאורם היא פועלת"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הסכם לשיתוף פעולה (קו פרודוקציה) בתחום הקולנוע נחתם השבוע בין ישראל להונגריה. על ההסכם חתמו בשם שתי המדינות שגריר ישראל בהונגריה, אילן מור, והשר ההונגרי למשאבי־אנוש, זולטן בלוג. מטרת ההסכם לעודד שיתופי פעולה בין יוצרים ומפיקים ישראלים לבין עמיתיהם ההונגרים, ולהיפך, ולהקל על הפקות קולנועיות משותפות.

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה בעקבות החתימה על ההסכם: "בימים אלו מדינת ישראל מתמודדת מול ניסיונות לפגוע בתדמיתה מצד גורמים אנרכיסטים ופרו-פלשתינים. הסכם מעין זה הוא מענה לקולות הרבים התומכים במדינת ישראל, אוהבים אותה ואת הערכים שהיא מייצגת ולאורם היא פועלת. אני רואה חשיבות עליונה בחתימה על הסכם שמהותו יצירה פורה עם שותפים בעולם. הסכמים מסוג זה מביאים להרחבת מעגל השותפים, קירוב בין תרבויות, הגדלת התקציב לסרטים ישראליים, וכמובן מעל לכל קידום ופיתוח יצירה קולנועית ישראלית חדשנית".

הסכם הקו פרודוקציה עם הונגריה מיתווסף לשורה ארוכה של הסכמים דומים שעליהם חתמה לאורך השנים ישראל עם מדינות שונות, וביניהן צרפת, ספרד, איטליה, קנדה, בריטניה ועוד.

שרת התרבות רגב. רואה חשיבות עליונה בחתימה על הסכם שמהותו יצירה פורה עם שותפים בעולםצילום: טלי מאייר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ