"נשים אינן מסוגלות להבין את החבר'ה הטובים", טוען מבקר קולנוע אמריקאי

קייל סמית, מבקר הקולנוע של "ניו יורק פוסט", טען שסרטו של סקורסזה, שבימים אלה מציינים 25 שנה ליציאתו, הוא בעיקרו פנטזיה גברית שנשים אינן יכולות להבין. התגובות ברשתות החברתיות: מנזעמות ועד משועשעות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"החבר'ה הטובים"

מאמר שפירסם מבקר קולנוע אמריקאי תחת הכותרת "נשים אינן מסוגלות להבין את 'החבר'ה הטובים'" הצליח לעורר סערה ברשתות החברתיות. קייל סמית, מבקר הקולנוע של "ניו יורק פוסט", טען במאמרו שסרטו המפורסם של מרטין סקורסזי מ–1990 הוא בעיקרו פנטזיה גברית, שנשים אינן מבינות אותה.

בסרט, שבימים אלה מציינים 25 שנה ליציאתו, מגלמים ריי ליוטה, רוברט דה נירו וג'ו פשי בדיוק את מה שגברים רוצים להיות, טוען סמית: עצלים אבל רבי עוצמה, קטלניים אבל מצחיקים, קשוחים, לא סנטימנטליים ומסורים בראש ובראשונה לחברים הגברים שלהם. "נשים מרגישות לא רלוונטיות ביחס לפנטזיה הזאת, וזה מטריד אותן", כתב סמית. לטענתו, גיבורי הסרט אינם צריכים לעבוד ולכן מרשים לעצמם לעשות את מה שכל הגברים אוהבים יותר מכל: לשבת יחד, להעליב זה את זה לצד השילוב המנצח של אלכוהול, סיגרים ומשחקי קלפים.

בסיטואציה הזאת, טוען סמית, נשים אינן יכולות להשתתף מפני שהן "משטרת הרגישות": נעלבות בקלות, מתקוממות כשמישהו אינו נוהג בהגינות, ומסרבות לצחוק מבדיחות פוגעניות ומעליבות. "בשביל נשים, החבר'ה הטובים הם בזויים, ואילו בשביל גברים הם משעשעים, הם גיבורים", הוא כותב.

התגובות הנזעמות והמשועשעות על המאמר ברשתות החברתיות לא איחרו להגיע. "בבקשה אמור לי מה לעשות. אני אשה אבל אני אוהבת את החבר'ה הטובים', האם עלי לשנות את המגדר שלי או פשוט להפסיק לאהוב את הסרט?", צייצה אשה בשם מרגריטה נורייגה בחשבון הטוויטר שלה. "אם נשים אינן מסוגלות להבין את 'החבר'ה הטובים', כך גם גברים שלא דקרו אחרים עם סכין מטבח ענקי", כתב גבר בשם ג'ון סקוויירס. "אהבתי את 'החבר'ה הטובים' אבל אם להיות כנה ראיתי רק את מחציתו כי בדיוק קיבלתי מחזור", התבדחה אשה בשם אנג'לה מארי קלייר. "ניסיתי לצפות בדי־וי־די של החבר'ה הטובים אבל שוב ושוב הכנסתי אותו בטעות לטוסטר", צייצה גייל סימון. משתמשי טוויטר אחרים הסתפקו פשוט בלהאשים את סמית במיזוגניה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ