במאי "אקס מן", בריאן סינגר, עובד על סרט תיעודי שבמרכזו הסכסוך הישראלי־פלסטיני

הסרט, ששמו הזמני הוא “In the Middle of the Middle East”, יציג את הסכסוך דרך עיניו של אקטיביסט ערבי־ישראלי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבמאי האמריקאי בריאן סינגר ("החשוד המיידי", "אקס מן") עובד על סרט תיעודי שיבחן את הסכסוך הישראלי־פלסטיני דרך עיניו של אקטיביסט ערבי־ישראלי. סינגר משתף לשם כך פעולה עם המפיק האמריקאי גיא שלם, ישראלי לשעבר, ועם הבמאי הישראלי יריב הורוביץ ("רוק בקסבה").

"גיא עבד בעבר עם סינגר, שהוא יהודי, על סרט קצר", סיפר הבוקר הורוביץ ל"הארץ". "היתה להם שיחה פוליטית, ואז גיא סיפר לו על הבחור הזה שעליו אנחנו רוצים לעשות את הסרט". הסרט, ששמו הזמני הוא “In the Middle of the Middle East”, (במרכז המזרח התיכון), יעקוב אחר איש צעיר הנאלץ לנווט בדרך מלאה מהמורות, במישור הפוליטי והאישי כאחד. על פי תקציר שפורסם ב"וראייטי", שהיה הראשון לפרסם את הידיעה בסוף השבוע, גיבור הסרט נחוש לקדם פתרון לדו קיום במזרח התיכון, ובה בעת נאבק כדי למצוא שלום פנימי בעצמו.

בריאן סינגרצילום: אי־פי

בימים אלה שוקד סינגר על הסרט הבא בסדרת "אקס מן", שייקרא "X-Men: Apocalypse" ועתיד להגיע לבתי הקולנוע בשנה הבאה. אם הוא יביים את הסרט התיעודי האמור, זה יהיה הסרט התיעודי הראשון בבימויו. הוא יהיה גם אחד ממפיקי הסרט.

הורוביץ מבהיר כי אינו יכול לפרסם את שמו של גיבור הסרט, משני טעמים: הדבר עלול לסכן את חייו וגם יחסי הציבור האמריקאיים של הסרט אוסרים עליו לעשות כן. "מדובר בבחור מוסלמי תושב ישראל, שהוא בעל נרטיב אחר מהרגיל, הוא בעצם שמח על קיומה של מדינת ישראל", הוא מציין, ואומר כי מדובר באדם מוכר.

לדברי הורוביץ, עוד לא ברור מי משניהם יביים את הסרט, הוא או סינגר. לדבריו, הכוונה היא להתחיל לצלם עוד חודשיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ