"תיקון", סרטו של אבישי סיון, זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל לוקרנו

השופטים ציינו לשבח גם את עבודתו 
של צלם הסרט, שי גולדמן

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"תיקון" סרטו של הבמאי אבישי סיון, זכה היום בפרס מיוחד של חבר השופטים בפסטיבל לוקרנו. זהו הפרס השני בחשיבותו בפסטיבל. חבר השופטים ציין לשבח גם את עבודתו של צלם הסרט, שי גולדמן.

"תיקון", שהתמודד בתחרות הרשמית של הפסטיבל השוויצי היוקרתי, הוקרן בבכורה עולמית בחודש שעבר בפסטיבל ירושלים, וזכה שם בפרס הסרט הטוב ביותר וכן בפרסי התסריט, הצילום (שי גולדמן), השחקן המצטיין (חליפה נאטור) וציון לשבח מטעם פורום מבקרי הקולנוע.

צוות "תיקון" בלוקרנו. מימין לשמאל: שי גולדמן, רונן בן־טל, אבישי סיון, דני כהן ועמרי פירר. מקדימה: אהרון טריטל צילום: איימי רקס

הסרט, שהפיקו רונן בן־טל ומשה ולאון אדרי, מספר על אברך צעיר שהוא בן בכור במשפחתו ותלמיד חרוץ, שבעקבות תאונה ביתית מאבד את הכרתו. ניסיונות הפרמדיקים לבצע בו החייאה נכשלים, אבל אביו מסרב לוותר ומצליח להחיות את בנו. עם זאת, הבן מתעורר עם יצר חיים שאינו מאפשר לו להמשיך בשגרת חייו כרגיל.

זהו סרטו השלישי באורך מלא של סיון. סרטו הראשון ״המשוטט״ (2010) הוצג בהקרנת בכורה עולמית בפסטיבל קאן, במסגרת ״שבועיים של הבמאים״, זכה בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר, וזיכה את הצלם שי גולדמן בפרס הצילום הטוב ביותר.

מימין: במאי "התיקון" אבישי סיון ומפיק הסרט רונן בן־טל בפסטיבל ירושלים האחרוןצילום: אמיל סלמן

סרטו השני של סיון ״ויזה״ משנת 2013 זכה בפרס הסרט העצמאי העלילתי הארוך הטוב ביותר בפסטיבל קולנוע דרום בשדרות. סיון, שהוא גם אמן פלסטי, זכה בשנת 2010 בפרס ראש הממשלה לאמנות הקולנוע.

מבין שישה פרויקטים קולנועיים ישראליים שהוצגו השנה בפסטיבל לוקרנו במסגרת "מבט ראשון" — שנועדה להציג גרסת עריכה לא סופית של סרטים שנמצאים עדיין בעבודה — זכה בשבוע שעבר "סופת חול" של עילית זקצר בפרס הסרט הטוב ביותר, ובשירותי פוסט פרודשקן בשווי 60 אלף אירו. במרכז הסרט ניצבות אם ובת בדואיות, הבוחנות את גבולותיה של החברה השמרנית שבה הן חיות.

הפרס השני, בשווי 5,000 אירו, הוענק לסרט "לב שקט מאוד" של איתן ענר, העוסק בפסנתרנית תל אביבית שברירית, שעוברת לגור בשכונה מתחרדת בירושלים ומתחילה ללמד ילד חרדי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ