נציג הרשות הפלסטינית לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר: סרט אנימציה על רפת

את הסרט, שמשלב בין אנימציה לתעודה, ביימו פול קוואן הקנדי ועמר שומאלי הפלסטיני. רשימת חמשת המועמדים הסופיים לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר תפורסם ב–14 בינואר

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
The Wanted 18 הסרט צילום: Amer shomali

"The Wanted 18", סרט אנימציה על ניסיון הקמתה של רפת עצמאית בבית סאחור, נבחר מטעם הרשות הפלסטינית כמועמד לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. במרכז העלילה של הסרט ארבע: רבקה, רות, לולה וגולדי. חקלאים פלסטינים קנו אותם מקיבוצניק כדי להימנע מרכישת סחורות מרפתות וחברות ישראליות. בשל כך זכו הפרות לכינוי "פרות האינתיפאדה". לאחר שמקימי הרפת הפלסטינית שלחו נציג מטעמם לארצות הברית כדי ללמוד את סודות המקצוע החל המקום לשגשג.

את הסרט, שמשלב בין אנימציה לתעודה, ביימו פול קוואן הקנדי ועמר שומאלי הפלסטיני. עד כה הוקרן הסרט בכמה פסטיבלים, בהם פסטיבל טורונטו ופסטיבל אבו דאבי שבו זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב בעולם הערבי. עם זאת, הקרנתו בפסטיבל הקולנוע לזכויות אדם בניו יורק בוטלה לאחר שישראל מנעה את גישתו של שומאלי לשגרירות ארצות הברית בישראל בטענה שהוא מהווה איום ביטחוני.

שומאלי יצר את הסרט בהשראת ספרי הקומיקס שקרא בילדותו דוגמת "טינטין", "אסטריקס" ואחרים. בראיון שהתקיים עמו באתר "VICE" אמר שומאלי כי "יצרתי את הסרט הזה כי רציתי לחיות את המאורעות הללו מחדש. עשיתי את זה בשבילי ובשביל הדור שלי כדי שנדע איך הפלסטינים חיו בתקופת האינתיפדה הראשונה".

רשימת חמשת המועמדים הסופיים לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר תפורסם ב–14 בינואר. טקס האוסקר יתקיים ב–28 בפברואר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ