ארבעה סרטים ישראלים ישתתפו השנה בפסטיבל הסרטים של לונדון

"מיסטר גאגא", "שיח לוחמים הסלילים הגנוזים", "חתונה מנייר" ו"עלים אדומים" ישתתפו במסגרות שונות בפסטיבל שייפתח ב7 באוקטובר. הסרט "המלים הטובות" יוקרן בפסטיבל בוסאן, אחד הפסטיבלים החשובים באסיה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"חתונה מנייר". זכה בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר בפסטיבל ירושליםצילום: מתוך הסרט "חתונה מ

ארבעה סרטים ישראלים ישתתפו השנה בפסטיבל הסרטים של לונדון, ואילו "המלים הטובות", סרטו של שמי זרחין, יוקרן בפסטיבל בוסאן בדרום קוריאה. כך עולה מתוכניות הפסטיבלים הללו שפורסמו היום. בפסטיבל הלונדוני, שייפתח ב–7 באוקטובר, הסרטים "מיסטר גאגא" של תומר הימן ו"שיח לוחמים הסלילים הגנוזים" של מור לושי ישתתפו בתחרות סרטי התעודה של הפסטיבל, "חתונה מנייר" של ניצן גלעדי יוקרן במסגרת הנקראת "תחרות הסרט הראשון" ומוקדשת לסרטי ביכורים של יוצרים מרחבי העולם, ואילו "עלים אדומים", סרטו של בזי גטה, יוקרן במסגרת שנקראת "Jurney".

"מיסטר גאגא" שהוקרן בבכורה בפסטיבל ירושלים ושהעבודה עליו נמשכה שמונה שנים, עוקב אחר אוהד נהרין, המנהל האמנותי של להקת בת שבע, ומביא את סיפור חייו של הכוריאוגרף הכריזמטי ששינה את עולם המחול הישראלי. ואילו "שיח לוחמים הסלילים הגנוזים" של מור לושי, שכבר הוקרן בין היתר בפסטיבל סאנדנס ובפסטיבל ברלין, מבוסס על הקלטות של שיחות עם לוחמי צה"ל שנערכו לאחר מלחמת ששת הימים, כחלק מהעבודה על הספר "שיח לוחמים", אך בסופו של דבר צונזרו ולא פורסמו בו.

"שיח לוחמים הסלילים הגנוזים". הוקרן בין היתר בפסטיבל סאנדנס ובפסטיבל ברליןצילום: אבנר שחף

"חתונה מנייר" של ניצן גלעדי הוקרן בבכורה בפסטיבל ירושלים האחרון וזכה שם בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר ופרס השחקנית המצטיינת (אסי לוי). באחרונה נודע כי הסרט – המביא את סיפורה של צעירה עם לקות שכלית החולמת להתחתן עם אהובה, אך הודעה על סגירת המפעל שבו היא עובדת מאיימת על חלומה – ישתתף בפסטיבל טורונטו. "עלים אדומים" של בזי גטה, מספר על עולה ותיק מאתיופיה, בן 74, שלאחר מות אשתו יוצא למסע בין בתי ילדיו ומגלה לאכזבתו שהערכים שהנחיל להם התמוססו אל מול המציאות הישראלית. הסרט הוקרן בשנה שעברה בפסטיבל דרום ובפסטיבל ירושלים שבו זכה בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר.

"המלים הטובות" של שמי זרחין עוקב אחר שלושה אחים היוצאים למסע בעקבות סוד גדול מעברם. הסרט מוביל השנה את רשימת המועמדים לפרסי אופיר, עם 12 מועמדויות לפרסים. הסרט יוקרן בפסטיבל בוסאן, שהוא אחד הפסטיבלים החשובים באסיה, במסגרת הנקראת "קולנוע עולמי".

"עלים אדומים". זכה בפרס הביכורים בפסטיבל ירושלים 2014צילום: עידן ששון
"המלים הטובות". מוביל השנה את רשימת המועמדים לפרסי אופירצילום: רונאלד פלאנט

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ