יוזמת הפצה חדשה בישראל: ארבעה סרטים קצרים שיוקרנו כסרט באורך מלא

"סרטי אורלנדו", שסגרה לאחרונה את בתי הקולנוע שלה, תפיץ בקרוב את המקבץ "סיפורים כמעט אמיתיים" ובראשו הסרט "אחד באפריל", על מתיחה שהסתבכה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרט הקצר "אחד באפריל". זכייה בפסטיבל ירושליםצילום: סער מזרחי

יוזמה חדשה בתחום הפצת הסרטים בישראל: בסתיו הקרוב תחל חברת "סרטי אורלנדו" להפיץ מקבץ של ארבעה סרטים ישראליים קצרים, שיוקרן כסרט באורך מלא (פיצ'ר) בבתי קולנוע ברחבי הארץ. ההודעה על היוזמה החדשה באה זמן קצר לאחר שמנכ"ל החברה, עודד הורוביץ, הודיע על סגירת רשת בתי הקולנוע "אורלנדו סינמה".

מקבץ הסרטים הראשון, שיופץ בסתיו הקרוב, ייקרא "סיפורים כמעט אמיתיים", ובראשו יוצב "אחד באפריל", סרטו הקצר של הבמאי יונתן דקל (שמותיהם של שלושת הסרטים האחרים עדיין לא פורסמו). "אחד באפריל" הוא סרט הגמר של דקל, בוגר בית הספר לקולנוע סם שפיגל. הסרט מספר על קלטת וידיאו שהנציחה מתיחה שיצאה משליטה ונהפכה לטרגדיה מבעיתה. הקלטת מתגלגלת לידיו של סטודנט לקולנוע (בגילומו של דקל), וגורמת לו לצאת למסע בלשי בעקבות המותח המסתורי.

עודד הורוביץ, בעלי אורלנדו, בקולנוע בבית ציוני אמריקה בת"אצילום: אלון רון

"מדובר בפרויקט תקדימי בישראל", מסר הורוביץ, "בחרנו ארבעה סרטים קצרים בולטים מהשנים האחרונות, ואיגדנו אותם לחוויית צפייה רציפה באורך פיצ'ר. זו הזדמנות לחשוף קהל שלם לקולנוע נועז ומקורי וליוצרים מסקרנים, שפרט לבאי פסטיבלים איש אינו מכיר". לדבריו, ארבעת סרטי הפרויקט יהיו מקוריים ונועזים מבחינה סגנונית, ויכילו אלמנט ביוגרפי הגולש בין הז'אנר העלילתי לתיעודי.

"אחד באפריל", שזכה בשנה שעברה בפרס סרט הסטודנטים העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים, מתחרה בימים אלה על פרס אופיר לסרט הקצר הטוב ביותר. מולו מתמודדים "אנטילופות" של אורי רום, "גרינלנד" של אורן גרנר, "החזן והים" של יהונתן אינדורסקי ו"סוסי נייר" של מיכאל רוזנוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ