המפיק מוש דנון נבחר ליו"ר האקדמיה לקולנוע

דנון, שהפיק את הסרט "עג'מי" ואת הסדרה "בטיפול", היה המועמד היחיד לתפקיד. הוא יחליף את איתן אבן

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן

המפיק מוש דנון יכהן כיו"ר החדש של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. דנון נבחר לתפקיד פה אחד בישיבת הנהלת האקדמיה שהתקיימה בשבוע שעבר. בחירתו היתה צפויה מראש מכיוון שהוא היה היחיד שהציג את מועמדותו לתפקיד. הוא יחליף בתפקיד את איתן אבן, שיסיים את כהונתו בסוף אוקטובר.

דנון הפיק לאורך השנים שורה ארוכה של סרטים, וביניהם "עג'מי" שביימו ירון שני וסקנדר קובטי וזכה בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר ב–2009 והיה אחד מחמשת המועמדים הסופיים לפרס האוסקר לסרט הטוב ביותר בשפה זרה. עוד הפיק דנון, בין היתר, את הסרטים "איים אבודים" ו"אילי ובן" ואת הסדרות "בטיפול" ו"אלנבי".

בעקבות בחירתו מסר דנון: "בעידן שבו עולם התרבות בישראל חווה זעזועים ואי־ודאות מכל הכיוונים ובתקופה שבה האינטרנט נהפך למסך לגיטימי ליצירה שלנו, יש לנו תפקיד חשוב ביותר לשמור על היצירה הישראלית המקורית ועל חופש הביטוי לכל אחד, בכל דרך ובכל מקום. כמו כן, לאקדמיה ולחברי ההנהלה תפקיד חשוב נוסף — לקרב גם את הקולנוע הפחות פופולרי וגם את היוצרים המייצגים את כל הזרמים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה לקהל הרחב, מדן ועד אילת. ברצוני להפוך את האקדמיה לגורם משמעותי בעל השפעה בשיח התרבותי המקומי והעולמי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ